Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

Podwójny koncert walentynkowy z utworami Jana Kiepury w Filharmonii Podkarpackiej

Dodano: 12.02.2026 r. / Redakcja

Z okazji Święta Zakochanych Filharmonia Podkarpacka zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze utwory z repertuaru Jana Kiepury. Zaplanowano dwa widowiska – w czwartek, 12 lutego o godz. 19:00 w ramach cyklu BOOM oraz w piątek, 13 lutego jako koncert abonamentowy. Orkiestrę symfoników podkarpackich poprowadzi Mieczysław Smyda. Solistami będą: Grażyna Brodzińska, Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Ewelina Szybilska, Łukasz Gaj i Jacek Wójcicki. Wydarzenie poprowadzi Łukasz Lech.

W 100-lecie debiutu scenicznego Jana Kiepury (Opera Lwowska „Faust” Ch.Gounod 1925), Filharmonia Podkarpacka proponuje wspaniałe widowisko, pełne najpiękniejszych piosenek i arii z repertuaru chłopaka z Sosnowca.

Nie zabraknie specjalnie dobranych utworów: „Tobie śpiewam tę pieśń”, „Marsz Turecki”, „Aria ze śmiechem”, „Tak jak gołąbeczki dwa” i wiele wiele innych prezentowanych po raz pierwszy w tym kiepurowskim widowisku.

Jest to kontynuacja i druga część spektaklu „Uśmiechnij się z Kiepurą”, który jest grany nieprzerwanie od czasu premiery na Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, w wielu miejscach w Polsce, m.in. na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu czy w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie. Ostatnio pojawił się w repertuarze Filharmonii i Opery Krakowskiej. Zawsze gorąco oklaskiwany, wywołuje wielką radość widzów, otrzymując entuzjastyczne recenzje prasy.

Zabrzmią największe przeboje z okresu narodzin polskiej piosenki czyli tak lubiane utwory ze „Starego kina” i melodyjne walce, które niezmiennie cieszą się zachwytem widzów.
W tym widowisku odkryjemy świat wspaniałych kobiet, które towarzyszyły Janowi Kiepurze w jego wielkiej karierze. Obok Marty Eggerth pojawi się Pola Negri i Maria Didur Załuska oraz gość specjalny wieczoru, uwielbiana primadonna sceny, Grażyna Brodzińska.

Wśród znakomitej obsady ulubieńcy publiczności: wspomniana Grażyna Brodzińska, Anna Sokołowska-Alabrodzińska, Ewelina Szybilska, Łukasz Gaj, Łukasz Lech, Jacek Wójcicki, bezkonkurencyjny mistrzy piosenki, zwłaszcza tej z dwudziestolecia międzywojennego.

Czeka Państwa zabawa, niezapomniane dźwięki wybitnych śpiewaków i ponadczasowa legenda o Kiepurze, który z uśmiechem zdobył świat.

OBSADA:

Grażyna Brodzińska

Niekwestionowana gwiazda polskiej sceny klasycznej.
Niezrównana w elegancji, a przede wszystkim urzekającym głosie, w którym zakochani są melomani wszystkich pokoleń.
Z jej nazwiskiem kojarzy się sukces każdego widowiska, nieprzerwanie
króluje na scenie, będąc zawsze gwarancją najlepszych wydarzeń artystycznych.
Jej kreacje i przepiękne suknie stanowią niezwykły walor każdego wyjątkowego spotkania z publicznością.

Ewelina Szybilska

Polska wokalistka, specjalizująca się w muzyce operowej i operetkowej. Jest solistką cenioną za wyjątkowy głos, technikę i sceniczną ekspresję. Występuje na prestiżowych scenach operowych, zachwycając publiczność zarówno klasycznym, jak i lżejszym repertuarem. Jej interpretacje wyróżniają się emocjonalnym przekazem i muzyczną wrażliwością. Artystka aktywnie koncertuje, zdobywając uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Łukasz Gaj

Wyjątkowy operowy i operetkowy wokalista, który zdobył popularność dzięki swojej charyzmie oraz unikalnemu głosowi. Jest również ceniony za emocjonalne wykonania, które przyciągają szeroką publiczność. Łukasz Gaj zdobył uznanie zarówno w Polsce, jak i zagranicą, regularnie koncertując na renomowanych scenach muzycznych.

Anna Sokołowska-Alabrudzińska

Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Festiwalu ,,Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie oraz Nagrody Głównej Grand Prix Prezesa Telewizji Polskiej dla najwybitniejszej indywidualności Festiwalu ,,Zamkowe Spotkania, Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.
Warto zauważyć niezwykle udany występ na FPP Premiery Opole 2021 (TVP1).
Niedawno ukazała się jej debiutancka płyta „Wspomnienia”, wypełniona
różnorodną muzyką. Znakomite teksty i niepowtarzalna muzyka czyni z płyty prawdziwą perłę na rynku fonograficznym.
Zrealizowała kilka znakomitych teledysków, których oglądalność bije rekordy popularności. Znana jest z wielu wyjątkowych koncertów tematycznych, od piosenki aktorskiej, poprzez poezję, piosenkę patriotyczną, po brzmienia popowe, a nawet rockowe.

Jacek Wójcicki

Polski wokalista, aktor i artysta kabaretowy, znany ze swojego wszechstronnego talentu oraz charakterystycznego, ekspresyjnego stylu interpretacji. Jego repertuar obejmuje zarówno muzykę operową, operetkową, jak i piosenkę aktorską, co czyni go niezwykle barwną postacią polskiej sceny muzycznej. Przez wiele lat był związany z Piwnicą pod Baranami, gdzie zachwycał publiczność swoją niezwykłą charyzmą i sceniczną energią. Wójcicki ma na swoim koncie liczne występy telewizyjne, teatralne i koncertowe, a jego interpretacje utworów, takich jak Nuty czy Jak za dawnych lat, zyskały uznanie szerokiej publiczności. Jego ciepły tenor, niezwykła dykcja i umiejętność wprowadzania humoru do swoich występów sprawiają, że jest artystą niezwykle cenionym i lubianym.

Łukasz Lech

Autor i reżyser koncertów, twórca niezliczonych programów telewizyjnych.
Według krytyków obdarzony wyjątkową charyzmą i umiejętnością pięknego mówienia.
Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie.
Był realizatorem i współautorem Festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.
W TVP zrealizował ponad 300 odcinków lubianego programu „Parafia z sercem”, którego był współautorem i prowadzącym.
Pojawiał się również w kultowym programie TVP „Kinomania”.
Zasiadał w Radzie Artystyczno – Programowej Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Na wielu antenach telewizyjnych wyreżyserował i poprowadził blisko sto premierowych widowisk muzycznych.
Od trzech lat prowadzi popularną audycję radiową „Z Operetką w Twoim Domu”.

Dużym sukcesem minionego roku jest premierowe wydanie płyty „Uśmiechnij się z Kiepurą”, która łączy oba widowiska i niemal całą obsadę spektaklu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Weekend Seniora z Kulturą w Rzeszowie - bogaty program wydarzeń dla starszych mieszkańców

Rzeszów na jeden weekend zamieni się w wielką scenę kultury otwartą dla seniorów. W pierwszy weekend października starsi mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych wystaw, warsztatów, spektakli w specjalnych cenach, koncertów...

Aktualności

W październiku kolejna edycja projektu Miasto: Twórca [PROGRAM]

„Miasto:Twórca” to projekt realizowany przez Estradę Rzeszowską i Rzeszowski Inkubator Kultury, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom pracy artystów oraz miejsc, w których rodzi się sztuka. To wyjątkowa okazja, by zajrzeć „od kuchni”...

Aktualności

Rockowa Noc 2025. Banisher i .WAVS dołączają do line-upu

Powiększa się skład zespołów, które wystąpią podczas tegorocznej Rockowej Nocy.

Aktualności

Piątkowy wieczór w Filharmonii: prawykonanie utworów Pawła Palucha oraz symfonia Dvoraka

Podczas najbliższego piątkowego wieczoru symfonicznego, salę koncertową Filharmonii Podkarpackij wypełni muzyka pochodzącego z Rzeszowa akordeonisty Pawła Palucha oraz Antonína Dvořáka. Za pulpitem dyrygenckim stanie Sławomir Chrzanowski.

Aktualności

Kiermasz książek w Rzeszowie. Setki tytułów w wyjątkowych cenach - już od 2 zł

Już w najbliższą sobotę, miłośnicy literatury i tradycyjnej książki, będą mogli nabyć do kolekcji nowe tytuły. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie po raz kolejny organizuje Kiermasz Wyczytanych Książek, tym razem...

Aktualności

Październik w DKF Klaps. W repertuarze m.in. kultowy "Cinema Paradiso"

Kontinental ’25, Listy sycylijskie, Diamenty oraz najpiękniejszy „list miłosny do kina”, czyli Cinema Paradiso Giuseppe Tornatore złożą się na październikowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

„Podróż poślubna plus” - Katarzyna Skrzynecka w kontynuacji wielkiego hitu teatralnego już 11 października w Filharmonii Podkarpackiej

Po sukcesie spektaklu pt. „Wieczór panieński plus”, autor Marcin Szczygielski napisał najnowszą komedię pt. „Podróż poślubna plus”, będącą kontynuacją losów bohaterów „Wieczoru..”.

Reklama