Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Premiera filmu o rzeszowskim zespole RSC. Spotkanie z bohaterami i twórcami oraz koncert

Dodano: 15.12.2025 r. / Redakcja

RSC / fot. Materiały prasowe
RSC / fot. Materiały prasowe

Powstał film dokumentalny o legendarnym rzeszowskim zespole RSC. Uroczysta premiera z udziałem bohaterów i twórców odbędzie się 17 grudnia (środa) o godz. 18.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Po projekcji odbędzie się również krótki koncert zespołu RSC.

„Na długie pożegnania życie nam nie pozwala” to filmowa opowieść o rzeszowskim zespole RSC - topowej grupie muzycznej w latach osiemdziesiątych. Ich twórczość określano jako FlyRock, ponieważ łączyli w niej niespotykane wcześniej instrumentarium z progresywnym brzmieniem i niebanalnymi tekstami. RSC występowało z sukcesami na najważniejszych festiwalach rockowych, a ich nagrania z największymi przebojami otrzymały status „złotej płyty”. Film odkrywa nieznane karty z życia członków zespołu. Muzycy barwnie opowiadają o wzlotach i upadkach, zmaganiach z codziennością i artystycznymi wyzwaniami, związanymi z powrotem na muzyczną scenę po latach. Film wzbogacony jest fragmentami najciekawszych utworów muzycznej sceny lat 80., a także współczesnymi nagraniami.

Tropem RSC podążali reżyserzy - Piotr Socha i Jolanta Zaręba, zafascynowani zarówno wczesną muzyką zespołu, nowszymi utworami, jak i niezwykłymi planami artystów.
Film powstał w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa realizowanego ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego. Partnerem głównym filmu jest Miasto Rzeszów.

Po projekcji filmu (43 min.) odbędzie się spotkanie z bohaterami i twórcami filmu, a także krótki koncert zespołu RSC.

Jak poinformował organizator projekcji, wejściówki dla widzów na wydarzenie są już niedostępne.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Letnie Brzmienia w nowej lokalizacji

Pierwotnie koncerty miały odbyć się na rzeszowskich Bulwarach. Organizator zmienił jednak miejsce imprezy. Artyści wystąpią w fosie Zamku Lubomirskich.

Aktualności

Odsłonięcie muralu i koncert z okazji 80. urodzin Tomasza Stańki. Wystąpią Józef Skrzek i Erik Truffaz

Przed nami kolejne wydarzenia w Rzeszowie celebrujące przypadającą w lipcu 80. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzyków w historii polskiego jazzu - Tomasza Stańki.

Aktualności

400 słuchawek i trzy rodzaje muzyki. Silent Disco w centrum Rzeszowa

W piątek, 15 lipca na Skwerze Kultury odbędzie się wyjątkowa impreza taneczna.

Aktualności

Kameralny koncert Asi Nawojskiej w parku na Słocinie. Wstęp bezpłatny!

Artystka zagra w nietypowym miejscu - na półwyspie w Parku im. Władysława Szafera.

Aktualności

Bezpłatny seans filmu "La La Land" na zakończenie Piątkowej Strefy Relaksu na osiedlu Budziwój

W najbliższy piątek, 15 lipca odbędzie się finał cyklu Piątkowa Strefa Relaksu, organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury w filii Country na osiedlu Budziwój przy ul. Herbowej 3.

Aktualności

"Niekończąca się historia" w Rzeszowskich Piwnicach

W najbliższą niedzielę, 17 lipca o godz. 18:00 w Rzeszowskich Piwnicach wystawiony zostanie spektakl familijny Teatru Rawa zatytułowany "Niekończąca się historia.

Reklama