Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

RDK stworzył "interaktywny dom kultury". Pracownicy prowadzą zajęcia online

Dodano: /

Rzeszowski Dom Kultury wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich sympatyków i ruszył z akcją pod nazwą „#ZostańWDomu z kulturą”, w ramach której będzie kontynuował swoje zajęcia w formie interaktywnego domu kultury w wersji online.

Rzeszowski Dom Kultury posiadający 17 filii na terenie całego miasta stworzył interaktywny dom kultury w wersji online. Akcja „#ZostańWDomu z kulturą” została rozpoczęta już 20 marca 2020 roku, a jej celem jest zachęta do podjęcia aktywności twórczej i rekreacyjnej przy jednoczesnym pozostawaniu w domach oraz przestrzeganiu zalecanych zasad kwarantanny.

W akcję zaangażowani będą wszyscy pracownicy Rzeszowskiego Domu Kultury, którzy na co dzień odpowiedzialni są za realizację bogatej oferty kulturalnej instytucji. Akcja obejmie serię vlogową w formie filmów instruktażowych i edukacyjnych, a także ciekawe transmisje online oraz konkursy, akcje i zabawy z nagrodami.

Autorskie treści tworzone przez Rzeszowski Dom Kultury będą ogólnodostępne na profilu www.facebook.com/RDK.Rzeszow. Akcję „#ZostańWDomu z kulturą” rozpoczęły transmisje online z treningów fitness, natomiast kolejne inicjatywy obejmą, takie aktywności, jak nauka śpiewu, nauka gry na instrumentach, rękodzieło artystyczne, ceramika, a nawet wędkarstwo.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wielkie taneczne wydarzenie już 26 kwietnia w Rzeszowie

10 zespołów zaprezentuje się podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Dnia Tańca organizowanego przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie.

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Reklama