Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

"Reggae nad Wisłokiem" po raz szósty. Gwiazdą będzie Sidney Polak

Dodano: 31.08.2021 r. / Informacja prasowa

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza fanów muzyki reggae z całej Polski oraz wszystkich mieszkańców Rzeszowa na 6. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem”, który odbędzie się w sobotę 4 września 2021 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Po raz pierwszy impreza zostanie zrealizowana pod przewodnim hasłem „Reggae dla Klimatu”,
a muzyczną gwiazdą wieczoru wydarzenia będzie Sidney Polak.

Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem” to flagowa impreza plenerowa Rzeszowskiego Domu Kultury, która w 2014 roku została wybrana przez mieszkańców Rzeszowa w konkursie pod nazwą „Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury”. Podczas dotychczasowych pięciu odsłon imprezy wielotysięczna publiczność miała okazję usłyszeć na żywo czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny reggae, takich jak Mesajah, Ghetto Priest, Jamal, Vavamuffin, Dark Angel, TABU czy Maleo Reggae Rockers.

6. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem” odbędzie się w sobotę 4 września 2021 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie znany polski artysta Sidney Polak – zdobywca trzech Fryderyków oraz autor radiowych przebojów „Otwieram wino” i „Chomiczówka”. Dla publiczności zagrają ponadto grupy Habakuk oraz Alicetea, a także rzeszowska wokalistka Aga Walczak, z którą na scenie pojawi się DJ EDK. Imprezę poprowadzą Roots Digital i Kulturalny.

Festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje w strefie dla dzieci Reggaeland, strefie Chillout i nowej strefie EKOpark, jak również bezpłatny seans filmu „Serce Jamajki” w rzeszowskich kinach Helios oraz miejska akcja sprzątania brzegu Wisłoka. Udział w festiwalu jest bezpłatny, jednak w poszczególnych strefach obowiązywać będą limity miejsc oraz rejestracja uczestników. Szczegółowe informacje o wydarzeniu ukazywać będą się na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

6. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem” organizowany jest przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka w ramach letniej akcji miejskiej „Atrakcje na wakacje”. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsorzy Główni – Kino Helios, Marcin Popek Finance, RESS-inwestycje Fotowoltaika, Electricall – lekkie pojazdy elektryczne i Lion Team oraz Partnerzy – Stowarzyszenie „EKOSKOP”, Harcerski Klub Ekologiczny 21, Spółdzielnia Socjalna „Dobry Dzień” i Tawerna Żeglarska.

Program festiwalu:

Koncert główny – scena na Bulwarach:

Start: 16:00

16:00 – Roots Digital feat. Kulturalny
17:00 – Aga Walczak & DJ EDK
18:00 – Alicetea
19:30 – Habakuk
20:45 – Sidney Polak

Wydarzenie towarzyszące – rzeszowskie kina Helios:
12:00 – Bezpłatny seans filmu „Serce Jamajki”

Dodatkowe atrakcje – teren Bulwarów:

W godzinach 13:00 – 18:00
– Strefa dla dzieci Reggaeland
– Strefa Chillout
– Strefa EKOpark

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Najlepsze ilustracje dla dzieci z całego świata. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Okręgowym

Od 8 kwietnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie będzie można zobaczyć prace nagrodzone podczas Biennale Ilustracji Bratysława 2025 – jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych ilustracji książkowej dla dzieci.

Aktualności

Modelki na Rzeszowskich KultURaliach

„Jeden z najszybciej rosnących zespołów na polskiej scenie muzycznej. Od 2023 roku ich utwory zdobyły już setki milionów wyświetleń w serwisach streamingowych, a refreny błyskawicznie trafiają na playlisty i do social mediów”...

Aktualności

Kultowy „Żywot Briana” wraca na wielki ekran. Seanse w Zorzy w kwietniu i w maju

W kwietniu w maju Kino Zorza organizuje cztery seanse specjalne, podczas których będzie można zobaczyć na wielkim ekranie kultowy film „Żywot Briana” według Monty Pythona w zremasterowanej wersji. Bilety są już w...

Aktualności

Symfonia „Apokaliptyczna” Brucknera zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

Już w najbliższy piątek, 27 marca 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą czeskiego dyrygenta Jiřího Petrdlíka wykona monumentalne dzieło Antona Brucknera – VIII Symfonię c-moll „Apokaliptyczną"

Aktualności

Ponad 420 tys. zł dla RDK na zwiększenie dostępności oferty

Dzięki pozyskanym przez Rzeszowski Dom Kultury środkom o łącznej wysokości 423 tysięcy złotych wprowadzone zostaną rozwiązania ułatwiające korzystanie z kultury w Rzeszowie osobom o różnych potrzebach – nie tylko osobom z niepełnosprawnościami,...

Aktualności

„Piosenka w Meloniku”. Ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Galowy, gwiazdą Igor Herbut

Do sprzedaży trafiły bilety na Koncert Galowy tegorocznej edycji festiwalu „Piosenka w Meloniku” organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Igor Herbut. Przewodniczącym jury jest Robert Janowski.

Aktualności

Tradycyjne pisanki wielkanocne na wystawie WDK. Jeśli Ci się spodobają, możesz je kupić

Do 28 marca 2026 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie można podziwiać Wystawę Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Ekspozycja prezentuje pisanki z regionu, wykonane tradycyjnymi metodami. Ostatniego dnia wystawy, podczas finisażu ich...

Aktualności

Ulubiony pianista rzeszowskiej publiczności Grzegorz Niemczuk wraca do Rzeszowa już 22 kwietnia. Tym razem zagra na fortepianie Fazioli!

Filharmonia Podkarpacka już 22.04 ponownie stanie się sceną wydarzenia, na które melomani czekają z niecierpliwością. Do Rzeszowa powraca Grzegorz Niemczuk – pianista światowego formatu i artysta, którego publiczność darzy tu szczególną sympatią....

Reklama