Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

Rzeszowski koncert KSU z okazji urodzin Siczki wyprzedany

Dodano: 05.03.2026 r. / Redakcja

Na zdj. Siczka z KSU - fot. Wojtek Cupiał / Archiwum RESinet.pl
Na zdj. Siczka z KSU - fot. Wojtek Cupiał / Archiwum RESinet.pl

W piątek, 6 marca w rzeszowskim klubie Pod Palmą wystąpi legenda polskiego punkrocka, grupa KSU. Wydarzenie organizowane jest z okazji 65 urodzin jej lidera, Eugeniusza Siczki. Zainteresowanie koncertem jest ogromne, bilety zostały wyprzedane.

Bramy klubu Pod Palmą zostaną otwarte o godz. 19:00. Pół godziny później rozpocznie się koncert rzeszowskiego zespołu eMPe50, który rozgrzeje publiczność przez występem punkrockowców z Ustrzyk Dolnych.

O godz. 20:00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, czyli grupa KSU. Zespół zagra specjalny urodzinowy set.

Po występie KSU zaplanowano wspólne oglądanie na dużym ekranie, wraz z zespołem i Siczką koncertu grupy, zarejestrowanego z okazji 30-lecia w Ustrzykach. Materiał będzie po raz pierwszy wyświetlany publicznie.

KSU to jeden z najważniejszych i najdłużej działających zespołów punkrockowych w Polsce. Grupa powstała w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych, a jej liderem od początku jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Początkowo muzycy grali covery klasyków rocka, jednak szybko zwrócili się w stronę punk rocka, który stał się ich znakiem rozpoznawczym.

Zespół zdobył ogólnopolską popularność po występie na Przeglądzie Zespołów Rockowych Nowej Fali w Kołobrzegu w 1980 roku. W 1989 roku ukazał się legendarny album „Pod prąd”, uznawany za jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego punk rocka. To z niego pochodzą takie utwory jak „1944 (w okopie)”, „Jabol punk” czy „Po drugiej stronie drzwi”.

W kolejnych latach KSU konsekwentnie koncertował i nagrywał kolejne albumy, m.in. „Ustrzyki”, „Moje Bieszczady”, „Ludzie bez twarzy” czy „Dwa narody”. Charakterystyczne dla zespołu połączenie punkowej energii z bieszczadzkim klimatem sprawiło, że grupa zdobyła wierne grono fanów w całej Polsce.

W 2023 roku KSU wydał album „44”, podsumowujący ponad cztery dekady działalności scenicznej. Do dziś zespół pozostaje jedną z ikon polskiego punk rocka i regularnie koncertuje, podtrzymując buntowniczego ducha swojej muzyki.

Obecny skład KSU:

• Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk – śpiew, gitary, muzyka, teksty (od 1977)
• Leszek „Dziaro” Dziarek – perkusja, chórki (1999-2003, od 2007)
• Jarosław „Jasiu” Kidawa – gitara solowa, gitara akustyczna, realizacja (2004–2010, od 2024)
• Maciej Biernacki – gitara solowa, gitara akustyczna, chórki (od 2017)
• Tomasz "Szamot" Rzeszutek – gitara basowa, chórki (od 2017)
• Eliza Kuźnik – skrzypce (od 2012)
• Konrad Oklejewicz – flety, chórki (od 2014)
• Marcin Chatys - kontrabas, chórki (od 2024)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Aktualności

Premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

„Księga powrotu” to tytuł nowego spektaklu przygotowanego przez rzeszowski Teatr Przedmieście. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 17 maja o godz. 19.00 w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.

Aktualności

Gwieździste niebo, poezja i muzyka na cymbałach - 4. Nocny Targ Poetycki

23 maja na placu za budynkiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbędzie się czwarta edycja Nocnego Targu Poetyckiego.

Aktualności

Nowa lokalizacja Koncertu Głównego ESK. "Przenosimy się bliżej centrum miasta"

Estrada Rzeszowska ogłosiła lokalizację tegorocznego Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. - W tym roku przenosimy się bliżej centrum miasta – napisano w mediach społecznościowych.

Aktualności

Noc Muzeów z PSSK w Rzeszowie. W programie m.in. wystawa taboru kolejowego i prezentacja pługa odśnieżnego 411S

W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia jakim jest Noc Muzeów. 19 instytucji otworzy wieczorem swoje drzwi dla zwiedzających. Jedną z atrakcji będzie wystawa i prezentacje organizowane przez...

Reklama