Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Specjalny pokaz filmu "Il Boemo" w kinie Zorza

Dodano: /

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia o godz. 18:00 w kinie Zorza odbędzie się specjalny pokaz filmu „Il Boemo” o życiu i karierze czeskiego kompozytora Josefa Myslivečkaw reżyserii Petra Vaclava. Bilety w cenie: 25 zł i 30 zł.

Film opowiada historię praskiego młynarza, który wyruszył do Włoch i stał się najbardziej popularnym kompozytorem swoich czasów. Przez piętnaście lat Josef Mysliveček (1737–1781), znany jako Il Boemo (wł. „Czech”), tworzył dla dworów i teatrów miejskich, od Neapolu po Florencję, Turyn i Wenecję. We Włoszech poznał też młodego Mozarta, z którym się zaprzyjaźnił i na którego twórczość miał niewątpliwy wpływ. Życie Il Boemo to historia niezwykle utalentowanego artysty, który wspiął się na sam szczyt sławy, by boleśnie spaść na dno zapomnienia

Muzykę do filmu skomponował Vaclav Luks wraz ze swoim zespołem Collegium 1704, przy udziale wybitnych solistów, takich jak: Philippe Jaroussky, Raffaella Milanesi, Emöke Baráth, Simona Šaturová, Krystian Adam oraz Juan Sancho.

Opis filmu:

Niezwykła i nieznana historia Josefa Myslivečka, znanego jako Il Boemo, jednego  z najbardziej cenionych kompozytorów operowych XVIII-wiecznych Włoch, który inspirował Mozarta i został jego przyjacielem. Ubóstwiany w Wenecji, popularny w Neapolu artysta, dziś pamiętany jest przez nielicznych. Film śledzi jego losy, brawurową drogę na szczyt i bolesny upadek.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla seniorów w Rzeszowie

Od sierpnia do października br., Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne organizuje warsztaty fotograficzne dla seniorów. Bezpłatne szkolenia będą odbywać się w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. Jana Matejki 10 oraz podczas plenerów miejskich.

Aktualności

"Niebo nad Berlinem" na zakończenie retrospektywy Wima Wendersa

W poniedziałek, 31 lipca 2023 r. w Kinie Za Rogiem Cafe odbędzie się ostatnia projekcja filmowa w ramach „Retrospektywy Wima Wendersa”. Wyświetlony zostanie film „Niebo nad Berlinem”. Początek seansu o godz. 18:30.

Aktualności

Spotkanie z Iloną Łepkowską w Ogrodach Bernardyńskich

Ilona Łepkowska spotka się z rzeszowską publicznością w ramach cyklu „Letnie Ogrody Literackie” organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Koncert Jack Dupon i Mark and The Boomers na rzeszowskim Rynku

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Improwizacje na Skwerze”.

Aktualności

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z...

Aktualności

Wystawa fotografii w terminalu lotniska w Jasionce

Wystawa zatytułowana „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, którą przygotowało Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Aktualności

Plenerowe koncerty kameralne na rzeszowskich osiedlach

Już w ten weekend odbędą się trzy z czterech wydarzeń plenerowych organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach cyklów: „Dobry wieczór z kulturą” oraz „Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.

Aktualności

RE: Rzeszów Festival już w ten weekend. Koncerty, projekcje multimedialne, atrakcje dla dzieci i foodtrucki

W programie 10 koncertów artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się projekcje multimedialne, strefa dla dzieci i okazja do spróbowania smakołyków z najlepszych foodtrucków.

Reklama