Rzeszów - Poniedziałek, 29.09.2025
Reklama

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem w Rzeszowie

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem – jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy literatury kryminalnej, fantastycznej i grozy. Wydarzenie odbędzie się 3 października 2025 roku o godz. 17.00 w Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33A. Wstęp jest wolny. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „W relacji ze słowem”.

Jakub Ćwiek – w ciągu 20 lat pracy dał się poznać jako wszechstronny twórca bestsellerowych serii fantastycznych Kłamca i Chłopcy, horroru Ciemność płonie i kryminałów noir Grimm City. W powieści kryminalnej szuka niewykorzystanych tropów i nieoczywistych ścieżek. Tak powstała seria Drelich – sensacja realizowana zgodnie z zasadami gatunku, ale przy zachowaniu pełnej wiarygodności wydarzeń. Do współpracy przy niej autor zaprosił szereg specjalistów m.in. od choreografii walk.

Najchętniej stawia na proste historie zbudowane na mocnych, wyrazistych bohaterach, czemu dał wyraz pisząc neo-western Święty z Centralnego, czy podszytą czarną komedią powieść Sues Dei. Pasjonuje go również temat oszustów i oszustw, co wykorzystał w powieści Szwindel.

Kolejne wydarzenia w ramach projektu „W relacji ze słowem”:

- 9 października, godz. 17.00 – spotkanie z Maciejem Płazą, prozaikiem i tłumaczem (budynek WiMBP, ul. Sokoła 13).

- 9 października, godz. 17.00 – spotkanie dla młodzieży z Jackiem Pyżalskim, specjalistą w zakresie cyberprzemocy (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Noc Księgarń w księgarni Nova. Piraci i wizyta Kici Koci

Piracka przygoda, budowanie tratwy, poszukiwanie skarbu i wizyta Kici Koci - to atrakcje, jakie przygotowała dla najmłodszych czytelników rzeszowska księgarnia Nova w ramach wydarzenia „Noc Księgarń 2022”.

Aktualności

Zwiedzanie Łaźni Rzymskich w zamku w Łańcucie za symboliczną złotówkę

Zwiedzanie odbędzie się w najbliższy weekend w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Aktualności

Daria Zawiałow w Rzeszowie. Ostatni koncert przed dłuższą przerwą

Rzeszów będzie ostatnim miastem na pożegnalnej trasie Darii Zawiałow. Artystka planuje roczną przerwę. Trasa “METROPOLIS… wojen nie będzie” obejmie łącznie 12 polskich miast.

Aktualności

Październik w DKF Klaps z przedpremierą filmu "Pasażerowie nocy" [REPERTUAR]

Pięć filmów znalazło się w październikowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

Aktualności

Babski wieczór z komedią "Bilet do raju"

Przed seansem, w holu kina zaplanowane szereg atrakcji dla Pań.

Aktualności

W weekend mnóstwo atrakcji dla seniorów w Rzeszowie

Miejskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” przygotowały szereg atrakcji dla seniorów. Wydarzenia odbędą się 1 i 2 października.

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama