Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

XXI Międzywojewódzka Wystawa Akwareli im. Mariana Strońskiego

Dodano: 19.06.2019 r. / ViC

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na XXI Międzywojewódzką Wystawę Akwareli im. Mariana Strońskiego „Ściana Wschodnia”. Wystawę można zwiedzać w dniach 16-29 czerwca br. w Galerii WDK. Podsumowanie Wystawy odbędzie się 29 czerwca o godz. 11.00.

Patronem Wystawy jest Marian Stroński, wybitny malarz, pochodzący z okolic Przemyśla. Każdego roku, począwszy od 1999 r. w czerwcu -  miesiącu śmierci artysty - otwierana jest w Galerii WDK wystawa Jego imienia. W swojej twórczości sławił piękno bliskich sobie miejsc i ludzi. Jego obrazy cechuje uczuciowe postrzeganie natury oraz doskonały warsztat malarski. Głównym celem wystawy, która mam charakter konkursu jest propagowanie piękna tzw. „małych ojczyzn”. Tematyką obrazów są krajobrazy – miejskie i wiejskie - regionów geograficznie położonych przy wschodniej granicy Polski. Wystawa skierowana jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, zamieszkujących obszar „Ściany Wschodniej”, w skład której wchodzą województwa: podkarpackie, lubelskie i podlaskie.

W tym roku na wystawę zgłosiło się 27 autorów.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Znamy pełen line-up Re: Rzeszów Festival

Do ogłoszonych już wcześniej artystów sceny LIVE dołączają Baranovski i Szczyl, zamykając tym samym line-up sceny LIVE.

Aktualności

Before Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Na rynku zagra Władysław Wiater Quartet

W czwartek w Rzeszowie odbędzie się otwarta konferencja prasowa przed tegoroczną edycją Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Po konferencji wystapi Władysław Wiater Quartet.

Aktualności

Rodzinny Piknik i koncert na parkingu przy budynku Estrady Rzeszowskiej

Działający w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na bezpłatne wydarzenia. 1 lipca zaplanowano koncert i szereg atrakcji dla dzieci.

Aktualności

Maroko na rysunkach i akwarelach Alicji Nikiel. Nowa wystawa w Muzeum Etnograficznym

7 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy rysunków i akwareli Alicji Nikiel zatytułowanej „Maroko, szkice podróżne”. Ekspozycja dostępna będzie dla...

Aktualności

Ponad 30 bezpłatnych wydarzeń w Rzeszowie w ramach letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi

Inauguracja nastąpi już w piątek 1 lipca 2022 roku o godzinie 17:00 w Parku Papieskim podczas pierwszej odsłony Wakacyjnej Akademii Smyka.

Aktualności

Lipcowy harmonogram Poniedziałkowych Dyskusji Fotograficznych w RSF

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza w lipcu na kolejne spotkania z cyklu PDF (Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne) – otwarte spotkania dyskusyjne poświęcone fotografii.

Reklama