Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

"Zmartwychwstanie" - wystawa fotografów z Ukrainy w Galerii Nierzeczywistej

Dodano: /

28 kwietnia 2022 r. o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii "Воскресіння / Zmartwychwstanie", autorstwa zaprzyjaźnionych artystów z Ivano-Frankiwska na Ukrainie.

Na wystawę składają się prace 10 fotografów: Anatolii Gleb, Bogdan Nagorn'ak, Denys Trofimov, Dmytro Petryna, Mykola Kalytchuk, Rostyslav Kondrat, Tania Pavlyk, Volodymyr Dutchak, Yordana Dranchuk, Yurii Ryl'chuk.

"Fotografie naszych Przyjaciół z Iwano-Frankiwska, prezentowane na wystawie, mają dla Nich szczególne znaczenie wspomnień świąt, które przeżywali w minionych latach. Gorąco życzymy Im, by to wspomnienie bezpiecznego domu, w którym z radością świętowali, nosili w sercu jak skarb i jak światło, które daje nadzieję, że do niego wkrótce powrócą. Do bezpiecznego domu, w którym będzie pokój, szczęście, miłość i radość. Przez tę symboliczną wystawę, chcemy również wraz z nimi przeżywać w tym trudnym czasie, te wyjątkowe Święta Zmartwychwstania Pańskiego – mówi Agnieszka Szafirska z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 12 maja br. W trakcie jej trwania będą zbierane datki pieniężne, które zostaną przekazane organizacji charytatywnej na rzecz wsparcia Ukrainy. 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Ruszył nabór pomysłów

Estrada Rzeszowska rozpoczęła nabór pomysłów na wydarzenia towarzyszące koncertowi głównemu w ramach tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury. Zainteresowane firmy, organizacje, stowarzyszenia i artyści mogą zgłaszać wnioski do końca stycznia.

Aktualności

Kult akustycznie w G2A Arenie

W lutym przyszłego roku, formacja Kazika Staszewskiego zagra w Rzeszowie akustyczny koncert w ramach trasy „Kult Akustik”. Wydarzenie odbędzie się w G2A Arena. Ruszyła sprzedaż biletów.

Aktualności

Ostatnie dni Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie

Jeszcze tylko przez kilka dni można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku. Dostępne jest od poniedziałku do soboty w godz. 13.00 - 21.00 oraz w niedziele w godz....

Aktualności

Świąteczne kolędowanie przy fortepianie na rzeszowskim Rynku

Kolędy i pastorałki wykonają uczniowie trzech szkół muzycznych.

Aktualności

Czesław Mozil wraca na szlak koncertowy. W marcu 2023 r. wystąpi w Rzeszowie

Po kilkumiesięcznej przerwie Czesław Mozil wraca do koncertowania ze swoim solowym repertuarem. Rzeszów jest jednym z przystanków na trasie.

Aktualności

Filmowy sylwester w kinach Helios. Dwa zestawy do wyboru

Jak co roku, kina Helios zapraszają swoich widzów do spędzenia sylwestrowej nocy w towarzystwie gwiazd błyszczących na… wielkim ekranie.

Aktualności

"Światło, kompozycja, postprodukcja" - warsztaty fotograficzne z Piotrem Jaxa

Fotograficzny Masterclass z Piotrem Jaxa odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Reklama