Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

PARK Z RZEŹBĄ BŁ. KAROLINY KÓZKI

PARK Z RZEŹBĄ BŁ. KAROLINY KÓZKI
HISTORIA

Pomysł utworzenia niedawno oddanego do użytku kompleksu zieleni zrodził się kilka lat temu. Ostatecznie projekt nowego obiektu, w którym można posiedzieć na estetycznej ławeczce czy pospacerować po alejce, udało się wykonać dzięki temu, że inwestycja została zgłoszona do budżetu obywatelskiego. Uzyskując odpowiednią liczbę głosów mieszkańców, wreszcie koncepcję zrealizowano. Park pojawił się na osiedlu Projektant. Koszt inwestycji to około milion złotych. Samo wzniesienie rzeźby wymagało nakładu finansowego w wysokości prawie 140 tys. zł.

ATRAKCJE


Elegancko przygotowany park posiada sieć alejek spacerowych i wygodnych ławek. Ponadto ciekawym elementem jest rzeźba przedstawiająca błogosławioną Karolinę Kózkę. Postać została przedstawiona, siedząc na ławce. Czyta w otoczeniu dzieci – chłopczyka i dziewczynki. Zaraz obok dostrzec można oryginalne figurki zwierzaków – kota oraz gąski. Pomysłodawczynią tej nietuzinkowej dekoracji nowego rzeszowskiego parku jest Anna Hass-Brzuzan.
 
Fot. Victor
 
 
Reklama
PARK Z RZEŹBĄ BŁ. KAROLINY KÓZKI PARK Z RZEŹBĄ BŁ. KAROLINY KÓZKI PARK Z RZEŹBĄ BŁ. KAROLINY KÓZKI PARK Z RZEŹBĄ BŁ. KAROLINY KÓZKI
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: