PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem. W województwie podkarpackim potwierdzono192 nowe przypadki.
RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.
RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.
RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.
PODKARPACIE. Strzyżowscy policjanci eskortowali samochód przewożący 4-latka, który połknął baterię. Dzięki pomocy mundurowych, chłopczyk szybko otrzymał pomoc lekarską.
PODKARPACIE. 320 zakażeń (w tym 29 ponownych) i 12 zgonów w województwie podkarpackim – wynika z najnowszego raportu Ministerstwo Zdrowia.
RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.
RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.
RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.
RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.
PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie po raz kolejny znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.
PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizacje kolejnych inwestycji w województwie podkarpackim w ramach rządowego programu przystankowego. Ich wartość to ponad 12,5 mln zł.
RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej drogi, pomiędzy ulicą Błogosławionej Karoliny a Czudecką.
RZESZÓW. Ponad 5 mln zł wsparcia finansowego przekaże w tym roku miasto Rzeszów na budowę infrastruktury przystankowej w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, przedsięwzięcia realizowanego przez Województwo Podkarpackie.