Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

31-latek chciał sobie dorobić sprzedając narkotyki. Wpadł podczas kontroli

Dodano: 15.05.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
DĘBICA. Podczas kontroli 31-latek posiadał przy sobie 4,33 grama. W miejscu swojego zamieszkania posiadał 0,6 grama marihuany w ilości oraz 41,35 grama amfetaminy. Mężczyzna złożył oświadczenie o zamiarze dobrowolnego poddania się karze.

W nocy z 7/8 maja 2019 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy prowadzili działania związane zabezpieczeniem szkół po serii alarmów bombowych. Około godz. 00:50, na ul. Lisa w Dębicy zwrócono uwagę na podejrzany pojazd marki VW Passat. W związku z powyższym funkcjonariusze dokonali przeszukania osób znajdujących się w samochodzie, jak i samego pojazdu.

Przy jednym z pasażerów ujawniono substancje psychotropową w postaci amfetaminy w ilości 4,33 grama. Z kolei w trakcie przeszukania w jego miejscu zamieszkania zabezpieczono dodatkowo środki odurzające w postaci marihuany w ilości 0,6 grama oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy w ilości 41,35 grama.

Maciejowi S. prokurator przedstawił zarzut o czyn z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Reklama
Mężczyzna wyjaśnił, iż chciał sobie dorobić sprzedając narkotyki, jednak nie zdążył tego zrobić, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Z obawy o swoje życie i zdrowie odmówił udzielenia odpowiedzi na pytanie od kogo otrzymał zatrzymane w miejscu zamieszkania, jak i posiadane przy sobie narkotyki. Złożył także oświadczenie o zamiarze dobrowolnego poddana się karze.

Postanowieniem z dnia 9 maja 2019 r. prokurator zastosował wobec podejrzanego Macieja S. środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji z zobowiązaniem do stawiennictwa trzy razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy. Za popełnienie zarzucanego czynu Maciejowi S. grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawca nie był wcześniej karany.
 

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie dwóch samochodów i radiowozu. Zablokowana DW723 w Tarnobrzegu

PODKARPACIE. W Tarnobrzegu, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 723, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i policyjnego radiowozu. Droga jest zablokowana w obu kierunkach, policjanci kierują na objazdy. 

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Kto wykona dokumentacje dla budowy dwóch obwodnic na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Poznaliśmy oferty na wykonanie dokumentacji obwodnic: Miejsca Piastowego i Przemyśla, które powstaną w ramach programu „100 obwodnic”.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 15 osób [21.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 216 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 136 osób, zmarło 15 mieszkańców województwa.  

Podkarpacie

Mocno powieje na Podkarpaciu, w porywach nawet do 90 km/h

PODKARAPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, który wystąpi w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Zakończył się kolejny etap elektryfikacji linii Ocice - Rzeszów

PODKARPACIE. Zakończył się ważny etap elektryfikacji trasy Ocice - Rzeszów, która zapewni sprawniejsze podróże dalekobieżne i regionalne. Wartość inwestycji to 67 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 190 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarło 14 osób [20.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 192 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 116 osób, zmarło kolejne 14.  

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 180 nowych przypadków na Podkarpaciu [19.01.2021]

PODKARPACIE. 188 nowych zakażeń koronawirusm na Podkarpaciu – wynika z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzono 4 zgony.

Reklama