Rzeszów - Piątek, 19.06.2026
Reklama

32 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego w Oleszycach

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
PODKARPACIE. Osiem zastępów straży pożarnej walczyło 3 lutego z pożarem, który wybuchł w domu mieszkalnym. Dwie osoby przetransportowano do pobliskiego szpitala.

3 lutego 2019 roku o godzinie 15:49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, jednorodzinnego w Oleszycach przy ul. Rynek.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i dokonaniu rozpoznania ustalono, że pożarem w całości objęty jest wolnostojący budynek mieszkalny, wszyscy mieszkańcy samodzielnie opuścili obiekt przed przybyciem służb ratunkowych.

W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu na palący się w całości obiekt mieszkalny oraz dwa prądy wody w obronie na zagrożone pożarem budynki sąsiednie. Z uwagi na duże zadymienie, strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.
Reklama
Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki naruszonej części budynku oraz dogaszano poprzez dokładne przelanie strumieniem wody nadpalone i tlące się elementy konstrukcyjne. W trakcie prowadzonej akcji wykorzystano specjalistyczne urządzenia wykrywczo-pomiarowe oraz kamerę termowizyjną do oceny stanu strefy objętej działaniami ratowniczymi.

W wyniku pożaru poszkodowane zostały 2 osoby, które zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. Przyczyna pożaru zostanie ustalona. W działaniach gaśniczych, które trwały ponad 6 godzin brało udział 8 zastępów straży pożarnej i 32 strażaków oraz policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne oraz nadzór budowlany.

Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pożar dwóch budynków w Rudce na Podkarpaciu. Spłonęły również dwa samochody [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. Policja będzie wyjaśniać przyczyny dzisiejszego pożaru budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego w miejscowości Rudka w powiecie przeworskim. Spłonęły także dwa auta osobowe. Na szczęście nie ma żadnych ofiar.

Podkarpacie

Alert IMGW! We wtorek silny wiatr na Podkarpaciu, w porywach do 75 km/h

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Uwaga, burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego regionu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Mieszkańcy muszą liczyć się z silnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem oraz lokalnie gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk...

Podkarpacie

Turysta znalazł groźny niewybuch przy szlaku w Bieszczadach. Interweniowali saperzy

PODKARPACIE. Turysta wędrujący w pobliżu jednego ze szlaków w Bieszczadach natknął się na groźny niewybuch. Pocisk został zneutralizowany przez wojskowych saperów w miejscu znalezienia. Policjanci z Leska zabezpieczali trudno dostępny teren i...

Podkarpacie

Marsz Godności przejdzie ulicami Jarosławia. Będą utrudnienia w ruchu

JAROSŁAW. W piątek, 8 maja, ulicami Jarosławia przejdzie Marsz Godności organizowany w ramach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Podkarpacie

Quad przygniótł kierowcę w Rakszawie. Nieprzytomny 40-latek trafił do szpitala

ŁAŃCUT. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Rakszawie w powiecie łańcuckim. 40-letni kierowca quada wjechał na skarpę prywatnej drogi, pojazd się wywrócił i przygniótł mężczyznę. Nieprzytomny ranny trafił do szpitala.

Podkarpacie

Tak będzie wyglądał nowy dworzec kolejowy w Nisku. Ruszył przetarg na przebudowę

NISKO. Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg na przebudowę zabytkowego dworca kolejowego w Nisku. Oferty przyjmowane są do 19 maja. Zgodnie z planem obiekt ma zostać oddany pasażerom do końca 2027 roku.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie na obwodnicy Jarosławia. Kierowca opla trafił do szpitala

PODKARPACIE. Do wypadku doszło dziś rano na obwodnicy Jarosławia w Tuczempach. Czołowo zderzyły się samochód osobowy i ciągnik siodłowy. Ranny został kierowca opla.

Reklama