Rzeszów - Środa, 29.04.2026
Reklama

Coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw na Podkarpaciu

Dodano: 11.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W ostatnich latach województwo podkarpackie należało do krajowej czołówki, jeżeli chodzi o działalność innowacyjną przedsiębiorstw. Dotyczyło to przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie, a także jednostek wprowadzających innowacje w różnych zakresach.

W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych aktywnych innowacyjnie na Podkarpaciu wyniósł 34,8%. To uplasowało go na 1. miejscu wśród województw. Odsetek przedsiębiorstw usługowych aktywnych innowacyjnie wyniósł 15,5% (12. miejsce wśród województw).

Odsetek przedsiębiorstw przemysłowych, które wprowadziły innowacje w latach 2016-2018 na Podkarpaciu osiągnął poziom 29,0% (2. miejsce wśród województw), a przedsiębiorstw usługowych 10,3% (14. miejsce).
Reklama
Przedsiębiorstw przemysłowych które wprowadziły innowacje produktowe było 21,5%, a przedsiębiorstw usługowych 6,9%. Procesy biznesowe zainicjowało 24,3% przedsiębiorstw przemysłowych i 7,8% usługowych.

W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych wśród jednostek aktywnych innowacyjnie, a które otrzymały publiczne wsparcie finansowe na działalność innowacyjną wyniósł 19,3% (4. miejsce wśród województw). Analogiczny wskaźnik dla przedsiębiorstw usługowych wyniósł 21,5% (3. miejsce wśród województw).

Odsetek innowacyjnych przedsiębiorstw przemysłowych w latach 2016-2018, w porównaniu z latami 2015-2017, wzrósł o 9,6 p.proc., natomiast odsetek przedsiębiorstw usługowych zmalał o 0,8 p.proc.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

4-kilometrowy odcinek Małej Pętli Bieszczadzkiej do rozbudowy. Jest ZRID

PODKARPACIE. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie uzyskał decyzję ZRID dla 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 894 od Polańczyka do Wołkowyi. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Modernizacja podkarpackich dróg wojewódzkich w...

Podkarpacie

Nocny wypadek w powiecie przeworskim. 6 osób rannych

PODKARPACIE. W Kisielowie w powiecie przeworskim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów – Skody i Volkswagena. W wypadku rannych zostało 6 osób. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Próbne obciążenie pali pod wiadukt na S19 Dukla - Barwinek

PODKARPACIE. Na jednym z czterech wiaduktów powstających na budowanym odcinku drogi ekspresowej S19 Dukla – Barwinek, przeprowadzono próbne obciążenia pali wielkośrednicowych. Każdy z pali został obciążony siłą oko 520 ton. Całą operacja...

Podkarpacie

Tragiczny pożar w Markowej. Nie żyje około 70-letnia kobieta, ranni strażacy

MARKOWA. Około 70-letnia kobieta poniosła śmierć w pożarze drewnianego domu w Markowej niedaleko Łańcuta. Dwóch strażaków OSP trafiło do szpitala z obrażeniami odniesionymi podczas akcji.

Podkarpacie

Można już składać wnioski o 800 plus na nowy okres świadczeniowy

Rodzice i opiekunowie mogą już składać wnioski o świadczenie 800 plus na okres od 1 czerwca 2026 r. do 31 maja 2027 r. Formularze przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. Opady marznące i gołoledź

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alarm dotyczy całego Podkarpacia.

Podkarpacie

Ponad 600 przejść dla pieszych na Podkarpaciu zostało doświetlonych

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła inwestycję polegającą na doświetleniu 608 przejść dla pieszych w ciągu dróg krajowych województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Oleszycach. Nie żyje 65-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 65-letni mężczyzna, z nieustalonych do tej pory przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Reklama