Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Jest umowa na realizację odcinka S19 Dukla - Barwinek

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Dukla-Barwinek. Inwestycję zrealizuje firma Polaqua za kwotę ponad 1,5 mld zł. Będzie to jeden z trudniejszych odcinków S19 pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych.

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, w systemie Projektuj i buduj. Zakres prac obejmuje budowę odcinka drogi ekspresowej o długości 18,2 km o przekroju dwujezdniowym (dwa pasy ruchu w obu kierunkach z zatokami awaryjnymi). W ramach zadania wybudowany zostanie węzeł drogowy Barwinek zlokalizowany w miejscu połączenia S19 z istniejącą DK19.

Powstaną także obiekty inżynierskie: 15 estakad, 10 mostów, 6 wiaduktów drogowych, 6 przejść dla zwierząt, a także szereg obiektów w ciągu dodatkowych jezdni.

Nowa droga zostanie wyposażona w urządzenia BRD oraz ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne. Powstaną również cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.
Reklama
Fragment drogi ekspresowej S19 między Duklą a Barwinkiem jest jednym z trudniejszych odcinków trasy pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych.
Prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zakończyć się w ciągu maksymalnie 42 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, który na terenie województwa podkarpackiego będzie miał docelowo długość blisko 170 km. Do użytku oddano już 81,8 km drogi. 60,4 km pozostaje w realizacji, a kolejne 24,1 km jest w przygotowaniu.

 
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jesienne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARPACIE. W dniach od 19 września do 4 października 2024. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Samochód spadł do rzeki. Kierowca zginął na miejscu

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Tuszyma w powiecie mieleckim. 53-letni kierowca seata, stracił panowanie nad pojazdem i spadł do koryta rzeki. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Incydent na torach. Czasowo wstrzymano ruch pociągów relacji Strzyżów - Rzeszów

CZUDEC. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś rano na przejeździe klejowym w Czudcu w powiecie strzyżowskim. Nieznany mężczyzna wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i pozostawił auto na torach. Konieczne było czasowe wstrzymanie ruchu...

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Leżajsku. Pociąg potrącił mężczyznę

LEŻAJSK. 74-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zginął pod kołami pociągu. Sprawą zajmuje się policja.

Podkarpacie

Pędził ponad 200 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. 35-letni kierowca pędził fordem ponad 200 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Okazało się, że 35-latek na już na koncie podobne wykroczenie.

Podkarpacie

Co słychać na budowie S19 Babica - Jawornik?

PODKARPACIE. Zaawansowanie robót na budowie drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik wynosi około 21,5%. W ramach inwestycji powstanie m.in. osiem estakad i pięć wiaduktów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Bieszczadach. 22-letni motocyklista zginął na miejscu

PODKARPACIE. 22-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z innym motocyklem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

8 osób poszkodowanych w wypadku na DK19

PODKARPACIE. W miejscowości Wyżne, na drodze krajowej nr 19 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów – bmw i volkswagena. W wypadku rannych zostało 8 osób.

Reklama