Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Karetka z pacjentem nie mogła dojechać na podjazd SOR-u, bo przejazd zablokował inny pojazd

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
ŁAŃCUT. Pojazd transportu sanitarnego uniemożliwił wjazd karetce z pacjentem w środku. Sprawę bada prokuratora. Postępowanie dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku prowadzi postępowanie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu w dniu 7 lipca 2019 r. pacjenta Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez blokowanie dojazdu karetki pogotowia ratunkowego ze wskazanym pacjentem na podjazd Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ w Leżajsku przez osobę na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, tj. o przestępstwo z art. 160 § 2 kk.

Z treści złożonego zawiadomienia i dołączonych do niego dokumentów wynika, że zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie nie miały zapewnionego właściwego dostępu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Leżajsku.
Reklama
Podjazd na SOR był blokowany przez pojazdy taboru transportu sanitarnego wyżej wymienionego szpitala, co mogło narazić w dniu 7 lipca 2019 r. pacjenta przywiezionego przez karetkę pogotowia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Aktualnie trwają czynności procesowe mające na celu weryfikację informacji wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie, w tym związane z zabezpieczeniem dokumentacji lekarskiej pacjenta przywiezionego na SOR oraz przesłuchaniem w charakterze świadków osób mających wiadomości w tej sprawie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. 14 przypadków zakażenia [18.03.2020]

PODKARPACIE. Po godz. 14:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Odwołane kursy pociągów POLREGIO na Podkarpaciu

Wykaz pociągów, które zostają odwołane w województwie podkarpackim w terminie do 29.03.2020 r.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja wspiera służby sanitarne w walce z koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przede wszystkim sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową znajdują się pod wskazanymi adresami, oraz czy potrzebują pomocy.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. [17.03.2020]

PODKARPACIE. 2808 osób pod nadzorem, 1612 w kwarantannie domowej, 45 osób hospitalizowanych, 11 przypadków zakażenia, jedna ofiara śmiertelna...

Podkarpacie

Unikatowy Harley-Davidson z Podkarpacia nagrodzony w USA

Firma Game Over Cycles z kolejnym sukcesem za oceanem. 

Podkarpacie

Koronawirus. Pierwsza ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

RZESZÓW. W szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To pierwsza śmiertelna  ofiara wirusa SARS-CoV2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Chcą uszyć maseczki dla szpitala w Łańcucie

RZESZÓW.  Na facebooku ruszyła akcja zrzeszająca osoby, które chcą pomóc szpitalowi w Łańcucie. Ich głównym zadaniem będzie szycie maseczek ochronnych.

Podkarpacie

Uderzył samochodem w wózek. 8-miesięczne niemowlę wypadło

KOLBUSZOWA. 8-miesięczne niemowlę wypadło z wózka, po tym jak uderzył w nie samochód. Dziecko trafiło do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Reklama