Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Kolejny odcinek trasy Via Carpatia oddany do ruchu

Dodano: 11.10.2021 r.

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie / Bartosz Wysocki
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie / Bartosz Wysocki
PODKARPACIE. Od dzisiaj kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego odcinka trasy Via Carpatia. Jak podaje GDDKiA,  w godzinach popołudniowych zostanie udostępniony do ruchu odcinek drogi S19 od Lasów Janowskich do Zdziar.

Nowy odcinek to około 9,5 km trasy prowadzącej od Lasów Janowskich do Zdziar. Odcinek rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego i początkowo przebiega równolegle do drogi DK19. Następnie biegnie już przez Podkarpacie. Przecina rzekę Bukowa i obszary leśne w jej okolicach, omija miejscowość Domostawa, przecina kompleks leśny i krzyżuje się z obecną DK19, biegnąc w stronę miejscowości Kutyły. Następnie kieruje się na wschód i w okolicy miejscowości Zdziary poprzez łącznik dochodzi do DK19.

Wraz z oddanym do ruchu odcinkiem na Podkarpaciu będzie blisko 40 km drogi S19. Około 75 km trasy znajduje się obecnie w realizacji, natomiast blisko 54 km jest w przygotowaniu.

Droga ekspresowa S19 jest fragmentem międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego północną i południową część Europy. W Polsce trasa ta będzie miała ponad
700 km długości i przebiegać będzie przez województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Na Podkarpaciu będzie miała docelowo długość około 170 km.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Mógł okraść ponad 30 altanek działkowych. Interesowały go głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV

MIELEC. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do dwóch altanek.

Podkarpacie

W Stalowej Woli wyprodukowano haubice dla Wojska Polskiego

STALOWA WOLA. 16 marca br. z Huty Stalowa Wola wyruszyły w Polskę samobieżne haubice KRAB.

Podkarpacie

53-latek podczas awantury zaatakował nożem dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Podkarpacie

Cztery kilometry nowego toru na trasie Mielec – Dębica. W planach przebudowa stacji

MIELEC. W marcu rozpoczęły się prace na podkarpackiej linii Mielec – Dębica.

Podkarpacie

Jak popularny jest na Podkarpaciu zawód niani i ile zarabiają?

PODKARPACIE. Okazuje się, że rodzicę chcą płacić nianią więcej niz te oczekują.

Podkarpacie

Pijany 18-letni kierowca doprowadził do urazu kręgosłupa pasażera samochodu

PODKARPACIE. 18-latek miał w organizmie ponad 1,6 promila.

Podkarpacie

Ile wynosi przeciętna emerytura na Podkarpaciu? Jest poprawa, choć nieznaczna w skali kraju

PODKARPACIE. Przeciętna miesięczna emerytura w Polsce, wypłacana przez ZUS w 2018 roku wyniosła 2257,66 zł.

Reklama