Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

Kolizja na obwodnicy Mielca. Uszkodzonych 5 aut, sprawca był pijany

Dodano: 19.03.2026 r. / Redakcja

Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu
Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu

MIELEC. Pijany 63-latek doprowadził do kolizji z udziałem 5 samochodów na mieleckiej obwodnicy. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi m.in. kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 985 (obwodnica Mielca). Policjanci mieleckiej drogówki ustali wstępnie, że 63-letni kierowca seata, jadąc w kierunku Połańca, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z oplem. Następnie pojazd uderzył w skodę, a ta została zepchnięta do przydrożnego rowu.

- Sprawca nie zatrzymał się jednak i kontynuował jazdę, poruszając się lewym pasem jezdni wprost na nadjeżdżające pojazdy. Tam uderzył w naroże samochodu ciężarowego. Ostatecznie, po gwałtownym powrocie na prawy pas, najechał na tył toyoty z przyczepką - poinformowała podkom. Bernadetta Krawczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Reklama

Po tej serii zdarzeń, uszkodzenia Seata były na tyle poważne, że kierowca nie mógł kontynuować jazdy.  Jak informuje mielecka Policja, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu, nikt nie ucierpiał.

Po zatrzymaniu 63-letniego kierowcy, policjanci przebadali go alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań.

- Teraz 63-latek odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia podkom. Bernadetta Krawczyk.

Źródło: KPP w Mielcu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [14.10.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono 319 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 122 osoby. Zmarło 14 osób – to największa liczba zgonów w naszym regionie od początku pandemii.

Podkarpacie

5 firm chętnych na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. To kolejna na Podkarpaciu inwestycja, która powstanie w ramach rządowego programu #100obwodnic.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu padł kolejny rekord zakażeń. W Rzeszowie 56 nowych przypadków [13.10.2020]

PODKARPACIE. 391 zakażeń, 82 wyzdrowienia, 7 zgonów - najnowsze dane z województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. - Bez wolontariuszy Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki nie ma – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 8 ofiar śmiertelnych i 334 nowe zakażenia [12.10.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Podkapracki Państwowy Inspektor Sanitarny, dziś w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 334 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 35 osób. Zmarło 8 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na DK19 w Katach. Nie żyje 66-letni kierowca osobówki

PODKARPACIE. 66-letni kierowca osobowego nissana zginął w zderzenie z ciężarówką na DK19 w Katach. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

Podkarpacie

Koronawirus. 315 nowych przypadków na Podkarpaciu [11.10.2020]

PODKARPACIE. Wyzdrowiało kolejne 94 osoby. Zmarło 4 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Zderzenie fiata z audi. Nie żyje 68-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Stalowej Woli. W wyniku zderzeniu fiata z audi, śmierć poniósł 67-letni kierujący fiatem. Do szpitala trafił także kierowca audi.

Reklama