Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Mało zakażeń, dużo zgonów [12.01.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Odnotowano najniższą od dwóch tygodni liczbę nowych przypadków.

W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii na Podkarpaciu potwierdzono łącznie 62 713 zakażeń.  

W dzisiejszym raporcie MZ, potwierdzono śmierć 24 osób, z których 20 miało choroby współistniejące. Łączna liczba zgonów na Podkarpaciu to 1964 osób.

Obecnie na Podkarpaciu dostępnych jest 1711 łóżek covidowych, z czego 676 jest zajętych.  Dla najcięższych przypadków wolnych jest 90 respiratorów, z dostępnych 171.
Reklama
Nowe przypadki wg powiatów to:
 
brzozowski 3
dębicki 4
jarosławski 3
jasielski 1
kolbuszowski 4
krośnieński 2
leżajski 1
lubaczowski 8
łańcucki 3
mielecki 6
niżański 20
przemyski 3
przeworski 1
ropczycko-sędziszowski 1
rzeszowski 8
sanocki 5
stalowowolski 10
tarnobrzeski 2
leski 2
Krosno 1
Rzeszów 13
Tarnobrzeg 7


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu przy obwodnicy Sanoka

SANOK. Zmiany w organizacji ruchu potrwają ok. 1 miesiąca.

Podkarpacie

75 rocznica utworzenia Muzeum–Zamku w Łańcucie

ŁAŃCUT. W trakcie uroczystości dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Glori Artis".

Podkarpacie

Jarosławska grupa „Speed” nie próżnuje. W samym październiku przyznali 228 mandatów

JAROSŁAW. Jarosławscy policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” pełnią służbę na terenie całego powiatu.

Podkarpacie

Już 201 przypadków zatrucia pokarmowego w Sanoku

SANOK. W sanockim szpitalu notuje się coraz więcej przypadków zarażeń pałeczkami salmonelli. 

Podkarpacie

Pobił i podpalił kobietę. Powód: 35-latka miała mu ukraść pieniądze

MIELEC. Dzień wcześniej kobieta spożywając alkohol z 29-latkiem, miała mu ukraść pieniądze.

Podkarpacie

Otwarto w pełni skomputeryzowaną bibliotekę. Inwestycja kosztowała blisko 23 mln zł

MIELEC. Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i reprezentujący marszałka Wojciech Magnowski dokonali symbolicznego otwarcia nowoczesnej biblioteki w Mielcu.

Reklama