Rzeszów - Piątek, 15.08.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 zakażeń, zmarło 15 osób [16.11.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 702 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 581 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 15 osób, w tym 13 z nich miało choroby współistniejące.

Powiaty z największą liczbą przypadków to miasto Rzeszów (118), a także powiaty: dębicki (71) i rzeszowski (64).

Pozostałe nowe zakażenia wg powiatów:
 
bieszczadzki 16
brzozowski 8
jarosławski 23
jasielski 21
kolbuszowski 24
krośnieński 22
leżajski 9
lubaczowski 12
łańcucki 28
mielecki 51
niżański 19
przemyski 12
przeworski 11
ropczycko-sędziszowski 7
sanocki 25
stalowowolski 50
strzyżowski 17
tarnobrzeski 18
leski 19
Krosno 14
Przemyśl 11
Tarnobrzeg 31

Na kwarantannie przebywa obecnie 19004 osób. Wykonano 4506 testów, z których 777 dało wynik pozytywny.
Reklama

W szpitalach województwa podkarpackiego dla pacjentów chorych na COVID-19 dostępne są obecnie 1264 łóżka, z których 1076 jest aktualnie zajętych. 107 pacjentów korzysta natomiast z respiratorów. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pięć powiatów na Podkarpaciu z ostrzeżeniem przed opadami śniegu

PODKARPACIE. Opady śniegu mogą wystąpić w powiecie bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim.

Podkarpacie

Podkarpackie Pełne Zachwytów. Startuje kampania promująca podkarpacką turystykę

PODKARPACIE. Celem działań promocyjnych jest ukazanie Podkarpacia jako idealnej i niestandardowej destynacji do wypoczynku z rodziną

Podkarpacie

Cztery osoby straciły życie w wypadkach drogowych podczas majówki. Znamy policyjne statystyki

PODKARPACIE. Podczas  akcji "Majowy Weekend 2019" najwięcej nietrzeźwych kierowców zatrzymano 3 maja.

Podkarpacie

Drugi stopień zagrożenia na Podkarpaciu. Powodem są intensywne opady deszczu

PODKARPACIE. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje od godz. 20:00 dnia 29.04.2019 do godz. 20:00 dnia 30.04.2019.

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj akcję „Majowy Weekend 2019”. Potrwa do 5 maja

PODKARPACIE. Policyjne działania potrwają od wtorku do niedzieli.

Podkarpacie

Zablokowana krajowa „dziewiątka”. Naczepa z kruszywem uległa uszkodzeniu

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło około godz. 12, w Cmolasie.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie pieszego. Zginął 29-latek

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło 28 kwietnia przed godz. 21.30 na ul. Mickiewicza (droga wojewódzka nr 835) w Kańczudze.

Reklama