Rzeszów - Czwartek, 30.10.2025
Reklama

Koronawirus. Od 1 lutego otwarte galerie handlowe, muzea i galerie sztuki. Nie będzie godzin dla seniorów

Dodano: 28.01.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
POLSKA/PODKARPACIE. Większość obostrzeń obowiązujących do 31 stycznia 2021 r., zostanie przedłużonych do połowy lutego. Od 1 lutego nastąpią jednak zmiany w handlu i kulturze. Znikną również godziny dla seniorów.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił plany rządu, dotyczące zmian jakie nastąpią w aktualnych obostrzeniach, które obowiązują do 31 stycznia 2021 r.  Większość z nich będzie przedłużone do 14 lutego. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki.

Tak jak do tej pory, hotele nadal pozostaną zamknięte dla gości (wyjątek stanowią wybrane grupy, np. medycy czy służby mundurowe). Restauracje będą mogły serwować dania tylko na wynos lub z dowozem. Stoki narciarskie pozostaną nieczynne do 14 lutego. Zmian nie będzie również w edukacji - uczniowie klas I – III szkół podstawowych będą uczyć się w trybie stacjonarnym, natomiast pozostali w trybie zdalnym.
Reklama
„Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się do przedłużenia zasad bezpieczeństwa, które mamy w tzw. etapie odpowiedzialności, który będzie obowiązywał do 14 lutego.” – tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zmiany w handlu i kulturze. Koniec godzin dla seniorów

Od 1 lutego ponownie otwarte zostaną galerie handlowe, muzea i galerie sztuki, które będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych będzie obowiązywał limit klientów:

- 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
- 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

Od 1 lutego zniesione zostają godziny dla seniora.

Cały czas obowiązuje utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między osobami oraz konieczność zasłaniania ust i nosa.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Utrudnienia na DK73 w Bukowej. Naczepa tira blokuje drogę w kierunku Pilzna

PODKARPACIE. Dziś przed godziną 10:00 na odcinku drogi krajowej nr 73 Kołaczyce – Brzostek w miejscowości Bukowa, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem tira.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na przejściu kolejowym w Chorzelowie. 85-latek i jego wnuczka zginęli na miejscu

PODKARPACIE. Szynobus relacji Dębica - Padew Narodowa potrącił 85-letniego mężczyznę i jego 11-letnią wnuczkę. Niestety, obydwoje ponieśli śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Turbi. Nie żyje 52-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Dziś rano, w Turbii doszło do tragicznego wypadku. Samochód potrącił mężczyznę, który prowadził rower przez przejście dla pieszych. Niestety, życia 52-latka nie udało się uratować.

Podkarpacie

Będzie kompleksowy remont mostu w Iskrzyni w ciągu DK19

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Iskrzynia, w ciągu drogi krajowej nr 19. Prace potrwają 11 miesięcy.

Podkarpacie

Osiemnaście 34-tonowych ciężarówek testowało estakadę na S19 Miejsce Piastowe - Dukla

PODKARPACIE. Estakada w Zboiskach pozytywnie przeszła próbę wytrzymałości. Do testów użyto 18 ciężarówek, każda o masie 34 ton, rozstawionych na przęsłach i przy każdej podporze pośredniej.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie mieleckim. Nie żyje 4-letnie dziecko

PODKARPACIE. Mieleccy policjanci pracują na ustaleniem dokładnych okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Dulcza Wielka w powiecie mieleckim. W zderzeniu dwóch samochodów, śmierć poniosła 4-letnia dziewczynka.

Podkarpacie

Podkarpacie. Jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARPACIE. W dniach od 2 do 11 października 2025 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w miejscowości Przędzel. Nie żyje 32-letni motocyklista

PODKARPACIE. Niżańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę przed godz. 11:00 na drodze krajowej nr 77 w miejscowości Przędzel w powiecie niżańskim.

Reklama