Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Koronawirus. Ponad 230 nowych przypadków na Podkarpaciu [15.01.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

W ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu potwierdzono 232 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii na Podkarpaciu potwierdzono łącznie 63 413 zakażeń.  

W dzisiejszym raporcie MZ, potwierdzono śmierć 17 osób, z których 16 miało choroby współistniejące. Łączna liczba zgonów na Podkarpaciu to 2011 osób.

Obecnie na Podkarpaciu dostępnych jest 1628 łóżek covidowych, z czego 656 jest zajętych.  Dla najcięższych przypadków wolnych jest 99 respiratorów, z dostępnych 174.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 2
brzozowski 5
dębicki 9
jarosławski 10
jasielski 7
kolbuszowski 4
krośnieński 4
leżajski 14
lubaczowski 12
łańcucki 19
mielecki 14
niżański 7
przemyski 16
przeworski 13
ropczycko-sędziszowski 4
rzeszowski 26
sanocki 11
stalowowolski 7
strzyżowski 4
tarnobrzeski 3
leski 4
Krosno 3
Przemyśl 9
Rzeszów 19
Tarnobrzeg 6

Reklama
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Poszukiwanych jest blisko 500 wolontariuszy Paczki i 110 Akademii.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Podkarpacie

Nowa atrakcja w Solinie już dostępna dla turystów. Minął pierwszy tydzień

PODKARPACIE. Od 1 lipca turyści korzystają z nowego ośrodka turystycznego w Solinie i jego głównej atrakcji, czyli kolei gondolowej. 

Podkarpacie

Policjanci z Sanoka eskortowali do szpitala rodzącą kobietę

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Dzięki ich pomocy, przyszła mama w odpowiednim czasie trafiła pod opiekę specjalistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Zarębkach. Nie żyje 35-letni motocyklista

PODKARPACIE. 35-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i najprawdopodobniej uderzył w barierę ochronną. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Kolejna ofiara wody w powiecie leżajskim

PODKARPACIE. 60-letni mężczyzna utonął w zbiorniku wodnym w Przychojcu.

Podkarpacie

Tragedia w Leżajsku. W zbiorniku melioracyjnym utonął 24-latek

LEŻAJSK. 24-letni mężczyzna utonął nad tzw. Florydą. Jest pierwszą w tym sezonie ofiarą wody w powiecie leżajskim.

Reklama