Rzeszów - Czwartek, 30.07.2026
Reklama

Koronawirus. W kraju rekord, na Podkarpaciu 1280 przypadków, w Rzeszowie ponad 300 [4.11.2020]

Dodano: 04.11.2020 r.

fot. Adobe Stock / WSSE w Rzeszowie
fot. Adobe Stock / WSSE w Rzeszowie
PODKARPACIE. „Mamy 24 692 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. To kolejny rekord dobowej liczby zakażeń w kraju. Dotychczas najwięcej zachorowań na koronawirusa odnotowano 31 października – potwierdzono wówczas 21897 nowych przypadków.

W województwie podkarpackim potwierdzono dziś 1280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 311 w Rzeszowie. Od początku pandemii na Podkarpaciu na Covid-19 zachorowało 26 081 osób (potwierdzone przypadki).

Wyzdrowiało kolejne 884 osoby - to mieszkańcy 20 powiatów województwa podkarpackiego. Łączna liczba ozdrowieńców wynosi obecnie 11 090 osób.

Zmarło 24 mieszkańców województwa podkarpackiego:
  • 8 kobiety – z powiatu dębickiego (67), mieleckiego (67, 75), przemyskiego (77, 72), ropczycko-sędziszowskiego (53, 85) i stalowowolskiego (82),
  • 16 mężczyzn – z powiatu bieszczadzkiego (79), dębickiego (86, 75, 41, 81), kolbuszowskiego (92, 78), krośnieńskiego (87), łańcuckiego (70), mieleckiego (93, 85, 84), przemyskiego (62), ropczycko-sędziszowskiego (61, 61) i strzyżowskiego (71).Od początku pandemii w województwie podkarpackim odnotowano 497 zgonów.

Nowe przypadki to:
  • 18 – bieszczadzki
  • 10 – brzozowski
  • 38 – dębicki
  • 52 – jarosławski
  • 46 – jasielski
  • 32 – kolbuszowski
  • 29 – miasto Krosno
  • 70 – krośnieński
  • 26 – leski
  • 68 – leżajski
  • 14 – lubaczowski
  • 39 – łańcucki
  • 68 – mielecki
  • 20 – niżański
  • 122 – miasto Przemyśl
  • 58 – przemyski
  • 52 – przeworski
  • 311 – miasto Rzeszów
  • 40 – rzeszowski
  • 15 – sanocki
  • 41 – stalowowolski
  • 28 – strzyżowski
  • 18 – miasto Tarnobrzeg
  • 32 – tarnobrzeski
  • 33 – ropczycko-sędziszowski
Reklama
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 84 osoby, 27 280 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 13 617 osób.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie rozbudowy DK28 Długie - Sanok

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy DK28 Długie – Sanok. Poprzedni został unieważniony, ponieważ oferty przekraczały założony budżet.

Podkarpacie

Ogromne pieniądze na modernizację kolei na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Polskie Linie Kolejowe podpisały dwie umowy na modernizację ważnych linii kolejowych na Podkarpaciu. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 miliardy złotych.

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu DK73. Najkorzystniejsza ofertę złożyła spółka PORR.

Podkarpacie

Zakończyły się remonty dwóch mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończył się remont mostu przez rz. Trzebośnica w m. Ruda Łańcucka w ciągu DK77 i mostu przez rz. Olszanka w m. Olszany w ciągu DK28.

Podkarpacie

Dwie nowe wystawy czasowe w łańcuckim zamku

ŁAŃCUT. Dwie nowe wystawy czasowe można oglądać w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Wystawy znajdują się w Sali Balowej oraz na II piętrze rezydencji. Można je zobaczyć w trakcie zwiedzania ekspozycji.

Podkarpacie

Tragedia nad zalewem w Radymnie. Utonął 37-latek

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Radymno został znaleziony martwy przy pomoście nad zalewem ZEK. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.

Podkarpacie

Wypadek podczas Drift Show w Jarosławiu. BMW wjechało w kobietę

JAROSŁAW. Podczas niedzielnej imprezy motoryzacyjnej w Jarosławiu, doszło do wypadku. 38-latek kierujący bmw wjechał w kobietę. 49-latka została przetransportowana do szpitala. Zawody zostały przerwane.

Podkarpacie

Tragedia w Radymnie. 36-latek pobił kobietę, zmarła w szpitalu

PODKARPACIE. 36-letni mężczyzna zaatakował 58-letnią kobietę. Poszkodowana straciła przytomność i trafiła do szpitala. Tam niestety zmarła. Agresor został ujęty przez przechodnia, a następnie trafił w ręce policji.

Reklama