Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Można już składać wnioski o 800 plus na nowy okres świadczeniowy

Dodano: 04.02.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

Rodzice i opiekunowie mogą już składać wnioski o świadczenie 800 plus na okres od 1 czerwca 2026 r. do 31 maja 2027 r. Formularze przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziny. Od 1 stycznia 2024 r. wysokość świadczenia wynosi 800 zł miesięcznie na dziecko.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć przez platformę eZUS, aplikację mobilną mZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Aplikacja mZUS automatycznie uzupełnia dane na podstawie poprzedniego wniosku, a jeśli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS – pobiera ich dane bez konieczności ręcznego wpisywania.

Aby zachować ciągłość wypłat, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia – wówczas ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca. Decyzje i informacje są przekazywane elektronicznie, a o ważnych sprawach rodzice otrzymują powiadomienia SMS-em, e-mailem lub w aplikacji.

Zmiany dla obywateli Ukrainy

Reklama

Od 31 stycznia ZUS wstrzymał wypłatę 800 plus dla obywateli Ukrainy ze statusem UKR. Aby zachować prawo do świadczenia, muszą oni złożyć nowy wniosek na okres 2025/2026, podając numer PESEL swój i dziecka, dane o przekroczeniu granicy oraz potwierdzenie legalności pobytu, aktywności zawodowej i uczęszczania dziecka do polskiej szkoły lub przedszkola.

Podkarpacie: ponad 3,4 mld zł wypłacone w 2025 roku

Jak informuje Wojciech Dyląg, podkarpacki rzecznik prasowy ZUS, w ubiegłym roku do oddziału wpłynęło ponad 252 tys. wniosków. Świadczeniem objęto ponad 378 tys. dzieci, a łączna kwota wypłat przekroczyła 3,4 mld zł. Najwięcej środków trafiło do mieszkańców Rzeszowa (380 mln zł) oraz powiatów: rzeszowskiego (337 mln zł), mieleckiego (233 mln zł) i dębickiego (231 mln zł).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dachowanie samochodu pod Łańcutem. Kierowca miał blisko 2 promile

PODKARPACIE. Prawie dwa promile alkoholu miał 54-letni kierowca suzuki, który dachował wczoraj w Krzemienicy. Samochód uległ uszkodzeniu, ale mężczyźnie nic się nie stało.

Podkarpacie

Awantura w Lubaczowie. Ojciec ranił córkę nożem, a potem siebie

PODKARPACIE. 69-letni mężczyzna, podczas awantury ranił nożem swoją dorosłą córkę, a następnie sam się okaleczył. Obydwoje trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podkarpacie

Po 13 latach wróciły pociągi na trasę Mielec - Padew

PODKARPACIE. Zakończyła się kompleksowa wymiana torów na odcinku z Mielca do Padwi Narodowej. Od tygodnia na wyremontowanej trasie kursują pociągi osobowe Pol-Regio.

Podkarpacie

Dachowanie forda w Iwoniczu. 4 osoby ranne

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę, na odcinku drogi krajowej nr 28.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Brzezówce. Nie żyje 30-letni kierowca

PODKARPACIE. 30-latek podczas wyprzedzania uderzył w samochód ciężarowy z naczepą. Niestety, na skutek obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

S19 Domaradz - Krosno. Podpisano umowę na realizację drogi

PODKARPACIE. Inwestycję o wartości nieco ponad miliard złotych wykona firma Mostostal Warszawa.

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku budowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Pozytywnym wynikiem zakończyła się kontrola przetargu na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka.

Podkarpacie

Rozpoczyna się budowa nowego mostu kolejowego w Przemyślu

PRZEMYŚL. W listopadzie rozpoczną się prace przy przebudowie mostu kolejowego im. Tadeusza Porembalskiego w Przemyślu i budowie nowej przeprawy przez rzekę San.

Reklama