Rzeszów - Sobota, 13.12.2025
Reklama

Nie ma zagrożenia koronawirusem na Podkarpaciu. Pod obserwacją było 9 osób

Dodano: 03.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego przebywa 9 osób, które w ostatnim czasie przebywały w Chinach. Po objęciu ich nadzorem epidemiologicznym nie stwierdzono u nich zakażenia koronawirusem 2019-nCoV.

Jak podaje dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, aktualnie na Podkarpaciu przebywa 9 osób, które w ostatnim czasie znajdowały się w Chinach, wśród nich jest pięciu studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Wymienione osoby zostały objęte nadzorem epidemiologicznym, który w przypadku każdej z nich trwał 14 dni i był prowadzony przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. Ostatnia osoba, u której możliwe było zakażenie koronawirusem opuściła szpital 3 lutego.
Reklama
„Trzech studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy wrócili w dniu 25 stycznia do Polski z Wuhan (przebywali na obserwacji w Wojewódzkim szpitalu Zakaźnym w Warszawie, ich wyniki badań w kierunku koronawirusa 2019-nCov są ujemne) wypisano do domu i nie są objęci nadzorem epidemiologicznym” – informuje dr Adam Sidor.

Dodajmy, że w dniach 31 stycznia i 1 lutego w grupie osób, które wracają z Chin znajduje się jeszcze 8 studentów Politechniki, w tym czterech jest mieszkańcami naszego województwa. Wszyscy przebywają na obserwacji we Wrocławiu.

„Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem” – dodaje dr Sidor.  
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zakończyły się remonty dwóch mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończył się remont mostu przez rz. Trzebośnica w m. Ruda Łańcucka w ciągu DK77 i mostu przez rz. Olszanka w m. Olszany w ciągu DK28.

Podkarpacie

Dwie nowe wystawy czasowe w łańcuckim zamku

ŁAŃCUT. Dwie nowe wystawy czasowe można oglądać w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Wystawy znajdują się w Sali Balowej oraz na II piętrze rezydencji. Można je zobaczyć w trakcie zwiedzania ekspozycji.

Podkarpacie

Tragedia nad zalewem w Radymnie. Utonął 37-latek

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Radymno został znaleziony martwy przy pomoście nad zalewem ZEK. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.

Podkarpacie

Wypadek podczas Drift Show w Jarosławiu. BMW wjechało w kobietę

JAROSŁAW. Podczas niedzielnej imprezy motoryzacyjnej w Jarosławiu, doszło do wypadku. 38-latek kierujący bmw wjechał w kobietę. 49-latka została przetransportowana do szpitala. Zawody zostały przerwane.

Podkarpacie

Tragedia w Radymnie. 36-latek pobił kobietę, zmarła w szpitalu

PODKARPACIE. 36-letni mężczyzna zaatakował 58-letnią kobietę. Poszkodowana straciła przytomność i trafiła do szpitala. Tam niestety zmarła. Agresor został ujęty przez przechodnia, a następnie trafił w ręce policji.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW: W czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Zagrożenie obowiązuje w czwartek, 31 lipca 2025 r., w godzinach od 12:00 do 21:00.

Podkarpacie

Wypadek na A4 w Łańcucie. Utrudnienia w ruchu

ŁAŃCUT. Do wypadku doszło około godz. 8:40. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Ranna została jedna osoba.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe

PODKARPACIE. W najbliższy piątek, 1 sierpnia w związku z 81. rocznicą godziny „W”, na terenie województwa podkarpackiego uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Reklama