Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

Nowy most w Domaradzu gotowy

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Firma STRABAG Sp. z o.o. zakończyła budowę nowego mostu w Domaradzu. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Z uwagi na zły stan techniczny dotychczasowego mostu przez potok Kobyle wciągu DK19 w miejscowości Domaradz, konieczne było jego wyburzenie i wybudowanie nowego obiektu.

Powstał most o ramowej konstrukcji, zaprojektowany na klasę nośności A, o długości 20 m i szerokości 13,5 m. Przebudowano również drogi dojazdowe do przeprawy. „Dodatkowo zakres prac obejmował przebudowę dojazdów do mostu na łącznym odcinku 163 m (wraz z mostem) z dostosowaniem do obciążenia na oś 11,5 T. – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Stalach. Nie żyje 49-letni motocyklista

PODKARPACIE. W miejscowości Stale doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Podkarpacie

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW. W czwartek burze i silne opady deszczu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z burzami jakie spodziewane są w czwartek na Podkarpaciu.

Podkarpacie

„Bieszczadzka ciuchcia” i "Pogórzanin" rozpoczynają sezon turystyczny

PODKARPACIE. W długi weekend majowy Bieszczadzka Kolejka Leśna ponownie wyruszy na tory rozpoczynając nowy sezon turystyczny. Kursy realizowane będą do końca października.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Mosty w Domaradzu i Jurowcach do przebudowy. Będą utrudnienia dla kierowców

PODKARPACIE. Do końca 2025 roku na Podkarpaciu powstaną dwa kolejne mosty - w Domaradzu oraz w Jurowcach. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Reklama