Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Ostatni moment na zwiedzanie Muzeum-Zamku w Łańcucie przed przerwą

Dodano: 13.11.2025 r. / Redakcja

Muzeum - Zamek w Łańcucie - fot. ViC / RESinet.pl
Muzeum - Zamek w Łańcucie - fot. ViC / RESinet.pl

ŁAŃCUT. Kończy się sezon turystyczny w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Tylko do 15 listopada można zwiedzać wnętrza obiektu, potem nastąpi dwumiesięczna przerwa na prace konserwatorskie oraz przygotowanie do nowego sezonu.

Zgodnie z tradycją sięgającą kilkudziesięciu lat, od 16 listopada 2025 r. ekspozycje Zamku, Stajni i Wozowni, Sztuki Cerkiewnej oraz Historii Miasta pozostają niedostępne dla zwiedzających przez dwa zimowe miesiące, do połowy stycznia przyszłego roku.

- W tym czasie w dawnej rezydencji magnackiej trwa okres konserwacji obiektów oraz intensywnych porządków, polegających m.in. na: woskowaniu i froterowaniu podłóg, czyszczeniu żyrandoli czy odkurzaniu sprzętów. Te zabiegi mają na celu przygotowanie ekspozycji do kolejnego sezonu turystycznego, który w łańcuckim Muzeum rozpocznie się 15 stycznia 2026 r. – informuje Joanna Garbulińska-Charchut, starszy specjalista ds. marketingu i komunikacji Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Choć w trakcie dwumiesięcznej przerwy zamek będzie zamknięty, turyści będą mogli zwiedzić część ekspozycji dodatkowych. Od 16 listopada br. do 14 stycznia 2026 r. czynne będą: Storczykarnia, dawna Oranżeria oraz dawna Ujeżdżalnia.

Reklama

Przez cały okres trwania prac konserwatorskich, będzie można również spacerować po parku.

W miniony weekend, mieliśmy okazję zwiedzić I piętro łańcuckiego zamku. Zachęcamy do obejrzenia FOTOREALACJI ze spaceru.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policyjny pościg za młodym kierowcą. Miał 200 km/h na liczniku, ponad 1,3 promila i był pod wpływem narkotyków

PODKARPACIE. Po krótkim pościgu, jarosławscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę Seata, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, pędząc z prędkością blisko 200 km/h. 20-latek zakończył niebezpieczną jazdę dachując na posesji...

Podkarpacie

Uwaga kierowcy! Na DK19 wprowadzono ruch wahadłowy, utrudnienia potrwają kilka miesięcy

PODKARPACIE. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wprowadzeniu na drodze krajowej nr 19 w Wyżnem i Iskrzyni ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. - Zmiany w organizacji ruchu związane...

Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów na DK19 w Wyżnem. 1 osoba w szpitalu, utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Dziś rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wyżne doszło do zderzenia trzech pojazdów: busa, porsche i ciężarowego Volvo. Trasa w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do...

Podkarpacie

Mimo zimy, postępują prace na budowie S19 na Podkarpaciu [ZDJĘCIA, VIDEO]

PODKARPACIE. Od połowy grudnia do połowy marca trwa zimowa przerwa na budowach dróg, podczas której wykonawcy mogą wstrzymać roboty. Mimo tego, prace na poszczególnych odcinkach drogi ekspresowej S19 postępują. Generalna Dyrekcja Dróg...

Podkarpacie

4-kilometrowy odcinek Małej Pętli Bieszczadzkiej do rozbudowy. Jest ZRID

PODKARPACIE. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie uzyskał decyzję ZRID dla 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 894 od Polańczyka do Wołkowyi. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Modernizacja podkarpackich dróg wojewódzkich w...

Podkarpacie

Nocny wypadek w powiecie przeworskim. 6 osób rannych

PODKARPACIE. W Kisielowie w powiecie przeworskim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów – Skody i Volkswagena. W wypadku rannych zostało 6 osób. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Próbne obciążenie pali pod wiadukt na S19 Dukla - Barwinek

PODKARPACIE. Na jednym z czterech wiaduktów powstających na budowanym odcinku drogi ekspresowej S19 Dukla – Barwinek, przeprowadzono próbne obciążenia pali wielkośrednicowych. Każdy z pali został obciążony siłą oko 520 ton. Całą operacja...

Podkarpacie

Tragiczny pożar w Markowej. Nie żyje około 70-letnia kobieta, ranni strażacy

MARKOWA. Około 70-letnia kobieta poniosła śmierć w pożarze drewnianego domu w Markowej niedaleko Łańcuta. Dwóch strażaków OSP trafiło do szpitala z obrażeniami odniesionymi podczas akcji.

Reklama