Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Otwarto nowy most na Wisłoku

Dodano: 24.09.2019 r.

fot. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich
fot. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich
W miejscowości Czarna koło Łańcuta oddano do użytku nowy most na Wisłoku, który zastąpił starą przeprawę. Poprzednia konstrukcja miała ograniczony tonaż i nie odpowiadała obowiązującym normom i potrzebom transportowym.

Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się 23 września. Wzięli w nim udział parlamentarzyści, wojewoda podkarpacki, starosta łańcucki, wójt gminy Czarna oraz przedstawiciele okolicznych samorządów, a także marszałek i wicemarszałek województwa podkarpackiego.

„Ważne są autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale równie ważne są takie lokalne szlaki” - mówił marszałek Władysław Ortyl. Z kolei wojewoda Ewa Leniart zwróciła uwagę, że nowy most dzięki dobrej nośności „daje możliwość szybkiego poruszania się pomiędzy centrum województwa, a jego wschodnią częścią”.

Nowy most zastąpił wysłużoną konstrukcję, która ze względu na niewystarczającą nośność i parametry geometryczne nie odpowiadała obowiązującym wymogom i potrzebom transportowym. Powstał on w zmienionej lokalizacji i wraz z dojazdami tworzy nowy odcinek drogi wojewódzkiej DW881.
Reklama
Długość nowego mostu to ponad 166 m. Posiada jezdnię o szerokości 7 metrów, a także obustronne ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego o szerokości prawie 3 metrów. Obiekt wyposażono w balustrady i bariery ochronne oraz oświetlono.

Budowa mostu to jedno z zadań wchodzących w zakres większego projektu realizowanego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość robót wyniosła prawie 25 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO to prawie 21 mln zł. Inwestorem było Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a budowę realizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX” i AZI-BUD.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Szybszy dojazd w Bieszczady. Wybrano wykonawcę dokumentacji rozbudowy DK28

PODKARPACIE. To ważna wiadomość dla kierowców z Podkarpacia i turystów jadących w Bieszczady. GDDKiA otworzyła oferty i wybrała najkorzystniejszą w przetargu na dokumentację dla rozbudowy odcinka DK28 między Długiem a Sanokiem. Nowa...

Podkarpacie

Tragiczny pożar niedaleko Brzozowa. Zginęła kobieta

PODKARPACIE. 90-letnia kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Orzechówka niedaleko Brzozowa.

Podkarpacie

Rusza budowa II etapu obwodnicy Sanoka. Zmiany na DK28 i DK84

PODKARPACIE. Od 10 marca na DK28 i DK84 obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Zmiany wprowadzona w związku z rozpoczęciem prac przy budowie II etapu obwodnicy Sanoka.

Podkarpacie

Najwyższa w Polsce estakada powstaje na Podkarpaciu. Na jakim etapie jest budowa obiektu? [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. Powstająca na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica-Jawornik estakada ES 26 będzie największym tego typu obiektem drogowym w Polsce. Jej filary osiągną 80 metrów wysokości. Pod artykułem możecie zobaczyć najnowsze zdjęcia z...

Podkarpacie

Powstanie ponad 11-kilometrowa ścieżka rowerowa wzdłuż DW 867 na Roztoczu

PODKARPACIE. Firma Strabag zaprojektuje, a następnie wybuduje ponad 11-kilometrową drogę dla pieszych i rowerów. Trasa powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 867 między Basznią Dolną a Horyńcem Zdrojem. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał...

Podkarpacie

Pożar willi w obiekcie wypoczynkowym w Bieszczadach

PODKARPACIE. 13 zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednej z willi wypoczynkowej w Trójcy w powiecie bieszczadzkim. Łącznie w akcji brało udział ponad 50 strażaków. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Podkarpacie

14 firm zainteresowanych wykonaniem dokumentacji dla S74 w woj. podkarpackim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na wykonanie elementów Koncepcji programowej wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym pod budowę drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów - Nisko. Wykonaniem dokumentacji...

Podkarpacie

Policyjny pościg za młodym kierowcą. Miał 200 km/h na liczniku, ponad 1,3 promila i był pod wpływem narkotyków

PODKARPACIE. Po krótkim pościgu, jarosławscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę Seata, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, pędząc z prędkością blisko 200 km/h. 20-latek zakończył niebezpieczną jazdę dachując na posesji...

Reklama