Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

Dodano: 25.01.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „telefony". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Na drogach w całym kraju rozpoczynają się policyjne kontrole, które w głównej mierze skupione będą na używaniu przez kierowców podczas jazdy telefonów. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

„Trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku,  wybieranie numeru telefonu lub pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi, wyłącza jedną rękę, a tym samym utrudnia sprawne wykonywanie manewrów pojazdem” – czytamy w komunikacie policji.

W myśl ustawy - prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu pojazdem korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dozwolone jest jedynie używanie zestawu głośnomówiącego.

„Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierowców rozmawiających podczas jazdy przez telefon” – informuje podkomisarz Ewelina Wrona, z zespołu prasowego podkarpackiej policji.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W święta więcej patroli policji na podkarpackich drogach

PODKARPACIE. W sobotę podkarpaccy policjanci rozpoczną działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie”. Ich głównym celem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem podróżujących. 

Podkarpacie

30-latek postrzelony podczas polowania. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 30-letni myśliwy został postrzelony w nogę przez swojego kolegę podczas polowania. Poszkodowany z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Podkarpacie

Silny wiatr przewrócił autobus. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Autobus kursowy z 11 osobami na pokładzie, w wyniku silnego podmuchu wiatru, został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu. Ranna została jedna osoba.
 

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku budowy S19 Babica - Jawornik

​PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada złożyła do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie ZRID.

Podkarpacie

Pijana matka wiozła autem 3-letnie dziecko

PODKARPACIE. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 22-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która przewoziła samochodem swoją 3-letnią córką. Zatrzymał ją inny kierowca. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Podkarpacie

Kolejny transport części maszyny TBM na plac budowy w Babicy [TRASA I UTRUDNIENIA]

PODKARPACIE. Transport bezpiecznie przejechał przez woj. lubelskie i dotarł dziś nad ranem na MOP Bukowa w ciągu drogi ekspresowej S19

Podkarpacie

Podejrzenie zatrucia czadem w Makowisku. 9-osobowa rodzina w szpitalu

​PODKARPACIE.  Źródłem tlenku węgla najprawdopodobniej był piecyk gazowy służący do podgrzewania wody, znajdujący się w łazience.

Podkarpacie

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" oraz Programu "Smaczne bo Podkarpackie"

RZESZÓW. 14 grudnia w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Reklama