Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Ponad 40 kierowców zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

Dodano: 11.03.2024 r.

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Podkarpacka Policja podsumowała weekendową akcję „Trzeźwość”. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 31 tys. kierujących. 41 kierowców wsiadło za kółko, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 20 z nich odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenie.

Policyjne działania „Trzeźwość” prowadzone były od piątku do niedzieli na drogach całego województwa. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Łącznie sprawdzono stan trzeźwości 31 596  kierujących. Podczas działań funkcjonariusze  ujawnili 41 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 20 kierujących mając w organizmie ponad pół promila alkoholu odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenie.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Tuszymie. Szynobus potrącił pieszego

PODKARPACIE. W Tuszymie w powiecie mieleckim szynobus potrącił pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu. Policja ustala jego tożsamość.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [14.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 308 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 25 ponownych zakażeń. Wyzdrowiało 1481 osób. Nie odnotowano zgonów.  

Podkarpacie

Tragedia w Trześniowie. Zabił 92-latkę i podpalił jej dom, aby zatrzeć ślady

PODKARPACIE. Policjanci z Brzozowa wyjaśnili okoliczności pożaru domu w Trześniowie, w którym zginęła 92-letnia kobieta. Jak się okazało, przyczyną jej śmierci nie był pożar.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [10.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1180 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki z cysterną na DK19 w Iskrzyni. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną nowe przystanki kolejowe

PODKARPACIE. Dodatkowe przystanki powstaną w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 25 zgonów [9.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1208 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

79-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Kilka zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednorodzinnego domu w miejscowości Niedźwiada w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W budynku znaleziono zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej właścicielki domu.

Reklama