Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Dodano: 08.03.2019 r.

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
PODKARPACIE. Policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku prowadzili pościg za kierowcą volkswagena. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli bo jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kilka dni temu, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pruchniku pełniąc służbę na terenie Cząstkowic, zauważyli kierującego volkswagenem, który poruszał się z nadmierną prędkością wielokrotnie wprowadzając pojazd w poślizg. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nadal kontynuował jazdę ignorując polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Po krótkim pościgu kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Roźwienica. Ponieważ od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.
Reklama
Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. 21-latek musi liczyć się z konsekwencjami. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.             

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Cztery osoby w szpitalu, dwie poważnie ranne

PODKARPACIE. Do tego dramatycznego wypadku doszło w niedziele o 1.00 w miejscowości Łysa Góra w powiecie jasielskim.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Podkarpacie

Badania geofizyczne na trasie przyszłej S19

Zakończono już badania dla odcinków od Domaradza do Barwinka, natomiast na odcinku Babica - Domaradz badania jeszcze trwają.

Reklama