Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

Dodano: 24.04.2025 r. / Redakcja

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci jarosławskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na stacji paliw w miejscowości Wierzbna znajduje się nietrzeźwa kobieta kierująca samochodem marki renault.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze rozmawiali ze świadkiem zdarzenia. Jak informował mężczyzna, kobieta kierująca renault wydawała się być pod wpływem alkoholu. Po wyjściu z budynku stacji, szła chwiejnym krokiem, a w ręce niosła czteropak piwa. Następnie wsiadła do samochodu i odjechała w kierunku wyjazdu ze stacji. Przed włączeniem się do ruchu zatrzymała pojazd.

Reklama

Świadek zauważył, że kierująca ma problemy z dalszą jazdą, dlatego podszedł do niej i przez otwarte okno zapytał, czy nie potrzebuje pomocy. Kobieta poprosiła mężczyznę, aby „włączył jej pierwszy bieg, bo nie może ruszyć do przodu”. Świadek wyczuł od kierującej alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i o swoich podejrzeniach powiadomił funkcjonariuszy.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 51-latki. Okazało się, że miała 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19. Droga w kierunku Lublina zablokowana

PODKARPACIE. Na odcinku drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Zdziary , a węzłem Lasy Janowskie ciężarówka wypadła z drogi i wjechała do rowu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w miejscowości Równe. Nie żyje 40-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 40-letni kierowca mercedesa zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć z auta zakleszczonego mężczyznę. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Ponad 12 kilometrów będzie miała obwodnica Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał decyzję środowiskową dla inwestycji.

Podkarpacie

Oddano do ruchu 20 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Tuż przed świętami, do użytku kierowców oddano dwa odcinki drogi ekspresowej S19: Krosno – Miejsce Piastowe oraz Miejsce Piastowe – Dukla. To w sumie ponad 20 km nowej trasy.

Podkarpacie

Cztery osoby ranne w wypadku w Orzechówce

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały cztery osoby. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają brzozowscy policjanci.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Połomii

PODKARPACIE. 53-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód. Strzyżowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Tragiczna noc na podkarpackich drogach. W trzech wypadkach zginęły trzy osoby

PODKARPACIE. Trzy wypadki, trzy ofiary śmiertelne – to bilans tragicznej nocy na podkarpackich drogach. W Zarzeczu kierująca volkswagenem polo najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, którego życia nie udało się uratować. W...

Podkarpacie

Powstanie most w Dąbrówkach k. Łańcuta. Przekazano plac budowy

PODKARPACIE. Strabag wybuduje most na rzece Wisłok w Dąbrówkach koło Łańcuta. Wykonawcy oficjalnie przekazano plac budowy wykonawcy.

Reklama