Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Sesja sejmiku województwa po raz pierwszy zdalnie

Dodano: 03.04.2020 r.

fot. Biuro prasowe UMWP
fot. Biuro prasowe UMWP
PODKARPACIE. Najbliższe obrady sejmiku województwa podkarpackiego będą inne niż zawsze. Radni będą obradowali zdalnie, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ideą „zostań w domu”.

6 kwietnia  po raz pierwszy w swej historii sejmik województwa podkarpackiego będzie obradował zdalnie. Debata 33 radnych województwa odbędzie się online.

Przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz będzie ją prowadził z siedziby urzędu marszałkowskiego, natomiast radni będą zdalnie podejmować decyzje w swoich domach i miejscach pobytu.. W urzędzie trwają testy oprogramowania, które umożliwi radnych oddawanie głosów.

W czasie sesji zarząd województwa przedstawi aktualną informację o sytuacji na Podkarpaciu podczas epidemii koronawirusa. Radni zdecydują także m.in. o przystąpieniu do realizacji projektu Podkarpacki System Informacji Medycznej w ramach RPO WP 2014-2020.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jesienna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Akcja odbędzie się w dniach 22 września - 1 października.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia, MZ potwierdziło 1468 przypadków i 4 zgony.

Podkarpacie

51-latek oszukany podczas zakupu opału. Stracił ponad 7 tys. zł

PODKARPACIE. 51-letni mieszkaniec jednej z wsi w gminie Lesko kupił przez internet opał o wartości ponad 7 tys. zł i nie otrzymał zamówionego towaru. Sprawą zajmuje się policja.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie busa z osobówką w Nowej Dębie

PODKARPACIE. W wypadku ranna została jednak osoba.

Podkarpacie

Dron Straży Granicznej pomógł w odnalezieniu mężczyzny zagubionego w lesie

PODKARPACIE. 70-letni mężczyzna zagubił się w lesie w miejscowości Solinka w gminie Cisna. W jego odnalezieniu pomogli strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia, MZ potwierdziło 977 przypadków zakażenia koronawirusem w woj. podkarpackim. Z powodu Covid-19 zmarło 5 osób.

Podkarpacie

W Widełce auto uderzyło w drzewo. Poszkodowanym pomagała policjantka z Rzeszowa przed służbą

PODKARPACIE. Autem podróżowało małżeństwo powiatu tarnobrzeskiego. Mężczyzna i kobieta trafili do szpitala.

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Okoliczności obu tych wypadków wyjasniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Reklama