Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Szybszy dojazd w Bieszczady. Wybrano wykonawcę dokumentacji rozbudowy DK28

Dodano: 18.03.2026 r. / Redakcja

Fragment drogi krajowej nr 28 / fot. GDDKiA
Fragment drogi krajowej nr 28 / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. To ważna wiadomość dla kierowców z Podkarpacia i turystów jadących w Bieszczady. GDDKiA otworzyła oferty i wybrała najkorzystniejszą w przetargu na dokumentację dla rozbudowy odcinka DK28 między Długiem a Sanokiem. Nowa trasa ma połączyć obwodnice Sanoka i Miejsca Piastowego, a przy tym skrócić czas przejazdu i odciążyć okoliczne miejscowości.

Najkorzystniejszą ofertę, wartą ponad 3,6 mln zł, złożyło Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa. Jeśli nie będzie odwołań, GDDKiA podpisze umowę z wykonawcą.

Firma będzie miała 26 miesięcy na przygotowanie całej dokumentacji. W tym czasie powstanie m.in. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe i materiały potrzebne do uzyskania decyzji środowiskowej. Na tym etapie wyznaczony zostanie dokładny przebieg nowej drogi.

Plan zakłada budowę około 6 kilometrów nowej trasy, która ominie miejscowości Długie, Pisarowce i Nowosielce. Dodatkowo przebudowane mają zostać około 2 kilometry obecnej DK28 w Czerteżu i Zabłotcach.

Nowy odcinek będzie miał duże znaczenie dla całego regionu. Połączy obwodnicę Sanoka z planowaną obwodnicą Miejsca Piastowego i drogą ekspresową S19. Dzięki temu poprawi się dojazd do Bieszczad, a Sanok i okolice zyskają lepsze połączenie z główną siecią dróg.

Dziś ten fragment DK28 przebiega przez zwarte zabudowania, z licznymi skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych i zjazdami do posesji. To powoduje korki, spowalnia ruch i obniża bezpieczeństwo. Problemem jest też przejazd kolejowy w Pisarowcach, który dodatkowo utrudnia przejazd.

Po wybudowaniu nowej drogi ruch tranzytowy ma zostać wyprowadzony z centrów miejscowości. To oznacza mniej samochodów, mniej hałasu i większe bezpieczeństwo mieszkańców. Skorzystają też kierowcy, bo podróż w stronę Sanoka i Bieszczad ma być szybsza i wygodniejsza.

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Utrudnienia na odcinku DW985. Tir wpadł do rowu

PODKARPACIE. W Dymitrowie Dużym na drodze wojewódzkiej nr 985 tir wpadł do rowu. Na miejscu pracują policjanci. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Koronawirus. 22 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 21 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane z naszego województwa. Dziś (20.07.2020) zanotowano 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 21 osób.

Podkarpacie

Wystartowało letnie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Rejsy będą się odbywały 2 razy w tygodniu.

Podkarpacie

Koronawirus. Więcej wyzdrowień, niż zakażeń na Podkarpaciu [17.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Kolejne 20 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Reklama