Rzeszów - Środa, 16.07.2025
Reklama

Trwa budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Trwają prace budowlane związane ze stworzeniem 15-kilometrowej obwodnicy Niska i Stalowej Woli. 

Na budowie ponad 15-kilometrowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska wykonywane są nasypy na trasie głównej, wykopy, warstwa ulepszonego podłoża, warstwa podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem, warstwy podbudowy z kruszywa łamanego, wymiana podłoża gruntowego oraz mury oporowe, a także odhumusowanie i roboty ziemne na jezdniach dodatkowych.

Budowa drogi obwodowej Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.
Reklama
W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową przy ul. Czarnieckiego oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą,  strefą przemysłową, Niskiem oraz z DK19. Realizacja prac budowlanych rozpoczęła się w maju br. Zakończenie robót planowane jest na kwiecień 2021 roku.

Źródło: GDDKiA Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, bo znajomy nie podał jej herbaty

LEŻAJSK. Za bezpodstawne wezwanie medyków poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Podkarpacie

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dot. rozkładu jazdy pociągów

PODKARPACIE. Nowy rozkład obowiązywał będzie od 8 grudnia br.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim. Zginęła kobieta

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 26 stycznia ok. godz. 7.40 w Jeżowem.

Podkarpacie

Rozdano nagrody dla najlepszych sportowców na Podkarpaciu w 2018 roku

PODKARPACIE. Li Qian została Sportowcem 2018 roku na Podkarpaciu

Podkarpacie

Sędziszów Małopolski został „Świetlną stolicą Polski”

SĘDZISZÓW MŁP. W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski. 

Podkarpacie

PZL Mielec dostarczy cztery śmigłowce dla Wojska Polskiego. Koszt jednego wynosi ok. 75 mln

MIELEC. Przedmiotem umowy jest dostawa czterech śmigłowców S-70i Black Hawk.

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

PODKARPACIE. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

Podkarpacie

Policjanci z Podkarpacia podsumowali 2018 rok. Wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu popełniono 24.921 przestępstw, o 4.797 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność sięga 77,2%.

Reklama