Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Uszkodzono rurociąg gazowy. Ewakuowano mieszkańców z ośmiu gospodarstw

Dodano:

fot. KM PSP Krosno
fot. KM PSP Krosno
PODKARPACIE. W związku z uszkodzeniem rurociągu w miejscowości Głowienka, strażacy byli zmuszeni ewakuować osoby mieszkające w promieniu 150 m od miejsca zdarzenia.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego PSP w Krośnie w sobotę, 7 grudnia o godz. 10:30. Na miejsce awarii zostały wysłane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Krosno oraz Ochotnicza Straż Pożarna Krosno – Suchodół.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań strażacy stwierdzili, że został uszkodzony rurociąg gazowy o średnicy 100 mm. Wraz z funkcjonariuszami policji przystąpiono do ewakuacji mieszkańców z obiektów znajdujących się w promieniu 150 m od miejsca zdarzenia (ewakuowano 8 gospodarstw, w których łącznie znajdowało się 15 osób).

Dyżurny pogotowia energetycznego wyłączył zasilanie sieci energetycznej na obszarze, na którym doszło do zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pracowników pogotowia gazowego przystąpiono do zaciśnięcia uszkodzonego przewodu gazowego w celu likwidacji wycieku.

Po zakończeniu działań pogotowia gazowego sprawdzono znajdujące się w pobliżu (w promieniu 150m) obiekty pod kątem występowania gazu ziemnego w wewnątrz pomieszczeń, a w szczególności sprawdzono piwnice.
 
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę posterunku policji

ZAGÓRZ. 24 września br. odbyła się ceremonia podpisania dokumentu i wmurowania symbolicznej kapsuły pod nową siedzibę posterunku Policji w Zagórzu.

Podkarpacie

Polskie nazwy miast na znakach drogowych

PODKARPACIE. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym.

Podkarpacie

Trwa remont na zamku w Łańcucie. Prace odbywają się w Oranżerii i Ujeżdżalni [FOTO]

ŁAŃCUT. Muzeum-Zamek w Łańcucie realizuje dwa wielomilionowe projekty, dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu spada liczba przechodni i porad lekarskich

PODKARPACIE. Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie.

Podkarpacie

Otwarto nowy most na Wisłoku

W miejscowości Czarna koło Łańcuta oddano do użytku nowy most na Wisłoku, który zastąpił starą przeprawę. Poprzednia konstrukcja miała ograniczony tonaż i nie odpowiadała obowiązującym normom i potrzebom transportowym.

Podkarpacie

Otwarto nowe Centrum Medyczne z pawilonem diagnostyczno-zabiegowym

ŁAŃCUT. Nowoczesny pawilon diagnostyczno- zabiegowy w Łańcucie to kolejna inwestycja w podkarpackiej służbie zdrowia.

Podkarpacie

Pytony, boa, warany… Udaremniony przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów w Korczowej

Na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów. Zwierzęta przekazano na kwarantannę do ZOO w Zamościu.

Reklama