Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Dodano:

fot. UMWP
fot. UMWP
Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych.

Marszałek zaapelował także do innych samorządów o solidarność z powiatami i gminami, które ucierpiały podczas tegorocznej powodzi na Podkarpaciu.
 
- Ostatnie dni są czasem niezwykle trudnym dla tysięcy mieszkańców Podkarpacia. Żywioł, który dotknął znaczną część naszego regionu czyni ogromne zniszczenia i powoduje wielkie straty materialne – zalane są domy, gospodarstwa rolne i pola uprawne. Wierzę, że wspólnym wysiłkiem jesteśmy w stanie odbudować to, co zniszczył i w dalszym ciągu niszczy żywioł. Samorząd Województwa Podkarpackiego włączył się już w pomoc dla mieszkańców gmin, które ucierpiały w ostatnich dniach, ale potrzeby są nadal ogromne. W trudnych chwilach Polacy zawsze potrafili się jednoczyć i nieść pomoc innym, dlatego wierzymy, że i tym razem poszkodowani mieszkańcy województwa podkarpackiego nie pozostaną sami. Dlatego w poczuciu więzi, apeluję do samorządów województw o solidarność i hojność dla poszkodowanych. Ofiarność tych, którzy nie ucierpieli przywróci poszkodowanym nadzieję i szansę na lepsze jutro – apeluje marszałek Władysław Ortyl.
 
Reklama
O sytuacji powodziowej dyskutować będą radni podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa. W związku z trudną sytuacją powodziową w województwie, zgodnie z sugestią marszałka województwa, jutro podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, nie będzie tradycyjnego pochodu ulicami Rzeszowa. Święto ograniczy się tylko do tradycyjnej akademii.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Drodze ekspresowej S19 nadano imię Lecha Kaczyńskiego

PODKARPACIE. Wczoraj, przy okazji oddawania do ruchu kolejnego odcinka trasy Via Carpatia, drodze S19 nadano imię Lecha Kaczyńskiego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 nowych zakażeń, dużo zgonów [17.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 702 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 981 osób wyzdrowiało. Zmarło 48 osób.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na budowę kolejnych 18 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Jak podaje GDDKiA, właśnie wystartował przetarg na realizację kolejnego odcinka S19 w naszym województwie. Droga jest częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń, 30 zgonów [16.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 823 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Ostatniej doby odnotowano 30 zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem, z czego 25 osób miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Ponad 800 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 20 osób [15.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 804 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 397 osób wyzdrowiało. Zmarło 20 osób.

Podkarpacie

Od 15 grudnia nowe obostrzenia. Limity osób w miejscach publicznych i zamknięte kluby

KRAJ/PODKARPACIE. Od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity osób w transporcie, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne i dyskoteki, za wyjątkiem nocy sylwestrowej, będą zamknięte. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 700 zakażeń, 15 zgonów [14.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 692 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejne 762 osoby wyzdrowiały. Zmarło 15 osób.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje przeciwpowodziowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończyła się budowa ponad 7,5 km wału przeciwpowodziowego rzeki Trześnikówki. Dzięki inwestycji, mieszkańcy gminy Gorzyce i miasta Tarnobrzega zyskali skuteczniejszą ochronę przeciwpowodziową.

Reklama