Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

Dodano: 15.10.2025 r. / Redakcja

Na zdjięciu od lewej: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz Dr n. med. Jarosław Janeczko / fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów
Na zdjięciu od lewej: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz Dr n. med. Jarosław Janeczko / fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów

PODKARPACIE. Dr n. med. Jarosław Janeczko ponownie objął funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu powołanie na pięcioletnią kadencję.

Dr n. med. Jarosław Janeczko jest głównym Konsultantem Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie. W latach 2010 – 2023 zajmował stanowisko Ordynatora Oddziału Ginekologii i Położnictwa ww. Szpitala.

Zadaniem konsultanta jest m.in. świadczenie opinii, doradztwa i kontroli dla organów administracji rządowej oraz przeprowadzanie kontroli dostępności do świadczeń zdrowotnych w województwie podkarpackim.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Tuszymie. Szynobus potrącił pieszego

PODKARPACIE. W Tuszymie w powiecie mieleckim szynobus potrącił pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu. Policja ustala jego tożsamość.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [14.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 308 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 25 ponownych zakażeń. Wyzdrowiało 1481 osób. Nie odnotowano zgonów.  

Podkarpacie

Tragedia w Trześniowie. Zabił 92-latkę i podpalił jej dom, aby zatrzeć ślady

PODKARPACIE. Policjanci z Brzozowa wyjaśnili okoliczności pożaru domu w Trześniowie, w którym zginęła 92-letnia kobieta. Jak się okazało, przyczyną jej śmierci nie był pożar.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [10.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1180 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki z cysterną na DK19 w Iskrzyni. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną nowe przystanki kolejowe

PODKARPACIE. Dodatkowe przystanki powstaną w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 25 zgonów [9.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1208 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

79-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Kilka zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednorodzinnego domu w miejscowości Niedźwiada w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W budynku znaleziono zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej właścicielki domu.

Reklama