Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Wypadki przy pracy. Wzrosła liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym

Dodano: 17.12.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Od stycznia do września br., w województwie podkarpackim, wypadkom przy pracy uległo mniej osób, niż w tym samym okresie 2018 roku. Wzrosła natomiast liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Według wstępnych danych, w okresie trzech pierwszych kwartałów 2019 roku na Podkarpaciu, w wypadkach przy pracy zostały poszkodowane 2203 osoby. W wyniku wypadków zmarło 8 osób, a 11 osób doznało ciężkiego uszkodzenia ciała.

Na 1 tys. pracujących, poszkodowanych w wypadkach przy pracy było na Podkarpaciu 3,58 osoby. Pod względem najmniejszej liczby poszkodowanych w wypadkach, w przeliczeniu na 1 tys. pracujących, Podkarpacie znalazło się na 3. miejscu wśród województw. Najmniej osób poszkodowanych na 1 tys. pracujących było w województwie mazowieckim – 2,74, a najwięcej w województwie ślaskim – 4,70.
Reklama
Liczba dni niezdolności do pracy z powodu wypadków przy pracy w opisywanym okresie wyniosła 78,2 tys., a w przeliczeniu na jednego poszkodowanego – 35,6 dni. Wskaźnik wypadkowości w okresie styczeń-wrzesień w Polsce wyniósł 3,91.

Liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w okresie I-III kwartał 2019 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku, zmniejszyła się o 124 osoby, natomiast liczba wypadków śmiertelnych wzrosła o 3. Osób, które w wyniku wypadków doznały ciężkiego uszkodzenia ciała, w obu okresach było tyle samo.  

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zakończyły się remonty dwóch mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończył się remont mostu przez rz. Trzebośnica w m. Ruda Łańcucka w ciągu DK77 i mostu przez rz. Olszanka w m. Olszany w ciągu DK28.

Podkarpacie

Dwie nowe wystawy czasowe w łańcuckim zamku

ŁAŃCUT. Dwie nowe wystawy czasowe można oglądać w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Wystawy znajdują się w Sali Balowej oraz na II piętrze rezydencji. Można je zobaczyć w trakcie zwiedzania ekspozycji.

Podkarpacie

Tragedia nad zalewem w Radymnie. Utonął 37-latek

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Radymno został znaleziony martwy przy pomoście nad zalewem ZEK. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.

Podkarpacie

Wypadek podczas Drift Show w Jarosławiu. BMW wjechało w kobietę

JAROSŁAW. Podczas niedzielnej imprezy motoryzacyjnej w Jarosławiu, doszło do wypadku. 38-latek kierujący bmw wjechał w kobietę. 49-latka została przetransportowana do szpitala. Zawody zostały przerwane.

Podkarpacie

Tragedia w Radymnie. 36-latek pobił kobietę, zmarła w szpitalu

PODKARPACIE. 36-letni mężczyzna zaatakował 58-letnią kobietę. Poszkodowana straciła przytomność i trafiła do szpitala. Tam niestety zmarła. Agresor został ujęty przez przechodnia, a następnie trafił w ręce policji.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW: W czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Zagrożenie obowiązuje w czwartek, 31 lipca 2025 r., w godzinach od 12:00 do 21:00.

Podkarpacie

Wypadek na A4 w Łańcucie. Utrudnienia w ruchu

ŁAŃCUT. Do wypadku doszło około godz. 8:40. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Ranna została jedna osoba.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe

PODKARPACIE. W najbliższy piątek, 1 sierpnia w związku z 81. rocznicą godziny „W”, na terenie województwa podkarpackiego uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Reklama