Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Z drogi serwisowej urządzili plac testowy. Kręcili "bączki", aż zapalił się samochód

Dodano:

fot. KPP Dębica
fot. KPP Dębica
PODKARPACIE. Dwóch braci chciało przetestować zakupionego mercedesa. Intensywne testy przeprowadzili na drodze serwisowej, a ich skutek to spalony samochód. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.
 
W niedzielę, około godz. 6:00 dyżurny posterunku policji w Żyrakowie koło Dębicy, otrzymał informację o płonącym samochodzie na drodze serwisowej w rejonie autostrady. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, samochód był całkowicie spalony a w pobliżu nie było nikogo, kto mógłby być właścicielem pojazdu.
 
Jak udało się ustalić policjantom, dwóch bracki w wieku 25 i 23 lat, mieszkańców powiatu dębickiego, urządziło sobie na drodze serwisowej plac testowy, na którym sprawdzali zakupionego mercedesa. Testy wymknęły się spod kontroli i auto zaczęło się palić. „Kręcili autem przysłowiowe "bączki" tak zawzięcie, aż mercedes zapalił się. Mężczyźni próbowali ugasić pożar, jednak bezskutecznie, dlatego uciekli” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
 
Wg ustaleń Policji, właścicielem auta był młodszy z braci, a samochodem kierował 25-latek. Mężczyzna została ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 6 punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka najechała na mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

PODKARPACKIE. Do śmiertelnego potrącenia doszło dziś w nocy (po godz. 2:00) w miejscowości Kurzyna Wielka w powiecie niżańskim. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął 65-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Witold Błaż został powołany na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii.

Podkarpacie

Pożar drewnianej karczmy w Bieszczadach. W akcji blisko 100 strażaków

PODKARPACIE. Służby pracują na miejscu pożaru karczmy myśliwskiej Wilcza Jama w miejscowości Smolnik, w powiecie bieszczadzkim. W akcji gaśniczej bierze udział blisko 100 strażaków.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Brzozowie. Są ofiary śmiertelne

BRZOZÓW. Dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Rzecznej w Brzozowie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Podkarpacie

Rozbudowa S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. Zamknięty MOP w Stobiernej

PODKARPACIE. W związku z pracami przy rozbudowie drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ – Jasionka, od poniedziałku 3 marca nieczynny będzie MOP w Stobiernej przy S19 (kierunek Lublin).

Podkarpacie

Wypadek na DK9 w Nowej Dębie. Trzy osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dziś po godz. 11:00, na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie, w pobliżu stacji benzynowej, doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Trzy osoby trafiły do szpitala. Do godz. 14:00...

Reklama