Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce groził pracownikowi sklepu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę usiłowania rozboju w jednym ze sklepów w Raniżowie. W czasie kiedy kolbuszowski policjant robił zakupy, do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do jednego ze sklepów spożywczych w Raniżowie i grożąc nożem pracownicom, zażądał wydania pieniędzy. Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, który będąc poza służbą, robił zakupy.

Gdy kasjerki nie wydały napastnikowi pieniędzy, ten wybiegł ze sklepu. Policjant natychmiast pobiegł za zamaskowanym mężczyzną. Podczas pościgu, uciekający wielokrotnie groził policjantowi, że użyje wobec niego noża.
Reklama
Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariusza i pomagającego mu mieszkańca Raniżowa. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. To 18-letni mieszkaniec Raniżowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym groził ekspedientkom.

Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów w tej sprawie, prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju i zmuszania funkcjonariusza z użyciem groźby do odstąpienia od wykonywanych czynności. Decyzją sądu młody mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. W sprawie trwają dalsze czynności. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 347 zakażeń, 66 wyzdrowień, 3 zgony [10.10.2020]

PODKARPACIE.  „Mamy 5 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – informuje Ministerstwo Zdrowia. W województwie podkarpackim odnotowano dziś drugą najwyższą dobową liczbę zakażeń od początku pandemii.

Podkarpacie

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego Oddziału Celnego w Przemyślu

PODKARPACIE. 6 października w podprzemyskich Krównikach wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu.

Podkarpacie

Koronawirus. 368 nowych przypadków na Podkarpaciu. W Rzeszowie 64 zakażenia [9.10.2020]

PODKARPACIE. Padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń na Podkarpaciu. Dziś odnotowano 368 nowych przypadków. 

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej nowych przypadków w Rzeszowie [8.10.2020]

PODKARPACIE. Ponad 4200 zakażeń w kraju. Na Podkarpaciu 256 nowych przypadków. 

Podkarpacie

W Jarosławiu powstaje mural poświęcony bohaterom wojennym

PODKARPACIE. W Jarosławiu powstaje blisko 100-metrowy mural poświęcony lotnikom Ziemi Jarosławskiej walczącym w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie podczas II Wojny Światowej.

Podkarpacie

Zarzut i areszt dla właściciela psa, który zagryzł 12-latka z Przemyśla

PODKARPACIE. 50-letni właściciel psów, które zaatakowały dwóch chłopców usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu 7 ofiar śmiertelnych i 141 nowych zakażeń [7.10.2020]

PODKARPACIE. Kolejny rekord dobowej liczby zakażeń w Polsce. „Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem” – poinformowało dziś w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. 

Podkarpacie

7 firm chętnych na przygotowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Reklama