Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce groził pracownikowi sklepu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę usiłowania rozboju w jednym ze sklepów w Raniżowie. W czasie kiedy kolbuszowski policjant robił zakupy, do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do jednego ze sklepów spożywczych w Raniżowie i grożąc nożem pracownicom, zażądał wydania pieniędzy. Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, który będąc poza służbą, robił zakupy.

Gdy kasjerki nie wydały napastnikowi pieniędzy, ten wybiegł ze sklepu. Policjant natychmiast pobiegł za zamaskowanym mężczyzną. Podczas pościgu, uciekający wielokrotnie groził policjantowi, że użyje wobec niego noża.
Reklama
Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariusza i pomagającego mu mieszkańca Raniżowa. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. To 18-letni mieszkaniec Raniżowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym groził ekspedientkom.

Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów w tej sprawie, prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju i zmuszania funkcjonariusza z użyciem groźby do odstąpienia od wykonywanych czynności. Decyzją sądu młody mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. W sprawie trwają dalsze czynności. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 20 zakażeń, 20 wyzdrowień. Kolejna ofiara śmiertelna [23.07.2020]

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym potwierdzono 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Tyle samo osób wyzdrowiało. W szpitalu w Łańcucie z powodu Covid-19 zmarł starszy mężczyzna.

Podkarpacie

45-letni motocyklista zginął w zderzeniu z kombajnem

Tragiczny wypadek w Łysakowie. 45-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem i zderzył się z kombajnem. Mężczyzna zmarł.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 21 ozdrowieńców, 17 zakażonych. Aktualne dane [22.07.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim wyzdrowiało kolejne 21 osób. Potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Most w ciągu DK77 w Stalowej Woli do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 77 w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu na węźle S19 Sokołów Małopolski

Do końca roku będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu na węźle S19 Sokołów Małopolski.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejne 19 osób wyzdrowiało, 8 nowych przypadków [21.07.2020]

PODKARPACIE. W najnowszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Kolejne 19 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Utrudnienia na odcinku DW985. Tir wpadł do rowu

PODKARPACIE. W Dymitrowie Dużym na drodze wojewódzkiej nr 985 tir wpadł do rowu. Na miejscu pracują policjanci. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Koronawirus. 22 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 21 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane z naszego województwa. Dziś (20.07.2020) zanotowano 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 21 osób.

Reklama