Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden spowodował wypadek, drugi nie miał prawa jazdy

Dodano:

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
PODKARPACIE. W sobotę łańcuccy policjanci dwukrotnie wyjeżdżali na miejsce zdarzeń drogowych, których sprawcami okazali się nietrzeźwi kierowcy. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami, drugi natomiast mając ponad 1,5 promila alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 23 w Handzlówce, gdzie w pobliżu stadionu zderzyły się pojazdy marki Mitsubishi i Opel. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, w czasie rozmijania się z samochodów, kierujący mitsubishi przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem. Sprawca zdarzenia, 27-letni mieszkaniec gminy Łańcut był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Po północy policjanci dostali natomiast zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na jednej z łańcuckich ulic. Według przekazanych informacji opel astra zjechał na chodnik i uderzył w przydrożny słup. Kierującym pojazdem okazał się 19-letni mieszkaniec Łańcuta.
Reklama
Pasażerem była natomiast jego o rok młodsza koleżanka. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny prawie 1,5 promila alkoholu. Okazało się również, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W obu powyższych przypadkach kierujący „na podwójnym gazie” mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Do łańcuckiego zamku wracają ułańskie pokazy turniejowe

ŁAŃCUT. Do Muzeum-Zamku w Łańcucie powracają pokazy turniejowe, realizowane przez Stowarzyszenie Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów. Najbliższe wydarzenie już w dniach 11 i 12 maja.

Podkarpacie

Poranny wypadek na DW877 w Biedaczowie. 1 osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Dziś rano, na DW877 w Biedaczowie zderzyły się dwa samochody. W wypadku ucierpiał 40-letni kierowca, który został przewieziony do szpitala.

Podkarpacie

Jechał autostradą A4 pod prąd, nie miał uprawnień

PODKARPACIE. 57-letni mieszkaniec Stalowej Woli odpowie przed sądem za rażące naruszenie przepisów drogowych. Mężczyzna jechał skuterem na autostradzie A4 pod prąd. Okazało się również, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podkarpacie

Utrudnienia na moście Olchowieckim w Sanoku. 88-latek wjechał w barierę energochłonną

SANOK. 88-letni kierowca opla, najprawdopodobniej zasłabł i wjechał barierę energochłonną na moście Olchowieckim w Sanoku. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Stalach. Nie żyje 49-letni motocyklista

PODKARPACIE. W miejscowości Stale doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Podkarpacie

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW. W czwartek burze i silne opady deszczu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z burzami jakie spodziewane są w czwartek na Podkarpaciu.

Reklama