Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Zatrzymano siedmiu Turków, odpowiedzialnych m.in. za zorganizowanie przerzutu

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujęli trzech nielegalnych migrantów oraz czterech organizatorów tej nielegalnej wyprawy. Wszystkie zatrzymane osoby to obywatele Turcji.

13 stycznia tuż po północy patrol Straży Granicznej z Horyńca- Zdroju ujawnił na pasie drogi granicznej ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Następnie rozpoczęto szeroko zakrojone działania graniczne. Do akcji włączono śmigłowiec SG oraz psy tropiące. Zaangażowano również dodatkowych funkcjonariuszy z Placówek SG w Horyńcu - Zdroju, Budomierzu, a także z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrebennem i Lublinie.

Po upływie kilku godzin, w okolicy miejscowości Wola Wielka w powiecie lubaczowskim zatrzymano dwóch ob. Turcji poruszających się pojazdami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Zebrane informacje uzasadniały, iż zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy imigrantów. Dalsze działania prowadzone już w województwie lubelskim, w okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie, doprowadziły do zatrzymania kolejnych 5 obywateli Turcji.
Reklama
Wśród nich ustalono 3 nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski oraz dwóch tureckich studentów, organizatorów przerzutu. Podejrzani przemieszczali się dwoma pojazdami wynajętymi w Polsce z głównym celem dotarcia do Niemiec.

15 stycznia br., trzej tureccy imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Pozostałe zatrzymane osoby: dwóch studiujących w Polsce ob. Turcji i dwóch Turków legalnie przebywających w Niemczech, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zarzuca się im organizowanie przerzutu dla nielegalnych imigrantów.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [28.12.2021]

​PODKARPACIE. W porannym raporcie MZ potwierdziło 384 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 441 osób wyzdrowiało. Zmarło 7 osób – wszystkie miały choroby współistniejące.  

Podkarpacie

Ciało 25-latka leżało na drodze. Policja bada przyczynę śmierci mężczyzny

PODKARPACIE. Na drodze w miejscowości Brzyska, w powiecie jasielskim znaleziono ciało 25-letniego mężczyzny. Wg wstępnych ustaleń Policji, prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie.  

Podkarpacie

Kolejne 8-kilometrów S19 na Podkarpaciu oddane do ruchu

PODKARPACIE. S19 na Podkarpaciu wydłużyła się o kolejne 8 kilometrów. Tuż przed świętami, kierowcom udostępniono odcinek między węzłami Łowisko, a Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 160 zakażeń, brak zgonów [27.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 166 nowych, potwierdzonych zakażeń w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Ponad 120 interwencji podkarpackich strażaków w święta

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy podsumowali świąteczny okres. W trakcie trzech dni interweniowali 121 razy.

Podkarpacie

Fragment drogi karpackiej oddany do ruchu. "Niezwykle ważny odcinek"

​PODKARPACIE. Wyremontowany 9-kilometrowy odcinek DW nr 993 z Nowego Żmigrodu do Pielgrzymki w pow. jasielskim został oddany do ruchu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony [23.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 547 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Kolejnych 748 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

Podkarpackie uczelnie otrzymają ponad 17 mln zł na realizację projektów. PCI ogłosiło wyniki naboru

PODKARPACIE. Wybrano najlepsze projekty w ramach III edycji programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Reklama