Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

Dodano: 31.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Na Rynku Starego Miasta w Rzeszowie od kilku dni trwają intensywne prace przy montażu ogródków gastronomicznych. Część jest już gotowa, niektóre są prawie na ukończeniu, a kilka otworzy się z opóźnieniem, z powodu remontu płyty Rynku.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w centrum rzeszowskiej starówki stanie 33 ogródki restauracyjne. Wystawią je m.in: Ceska Hospoda, Lord Jack, Kozlovna, Muro, Pub Corner, Rdza, Stary Browar Rzeszowski, ZEST, Radość czy Italia da Bere.

Firmy, które zarządzają ogródkami, zostały wybrane w drodze przetargu zorganizowanego przez Miejską Administrację Targowisk i Parkingów.

Kilka ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon nieco później

Reklama

W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, restauratorzy którzy posiadają tam przestrzeń na swoje ogródki gastronomiczne, będą musieli nieco wstrzymać się z ich otwarciem. Dotyczy to miejsc oznaczonych numerami od 21 do 31.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te lokale będą musiały czekać na zakończenie remontu, aby zaprosić klientów do swoich ogródków. - Wykonawca w miarę postępu prac, będzie przesuwał ogrodzenie, aby zwalniać miejsce pod ogródki – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak informuje przedstawiciel ratusza, prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ze względu na okres zimowy.

Ogródki gastronomiczne pozostaną na rzeszowskim Rynku do 31 października.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pięciodniowa zbiórka odpadów niebezpiecznych [WYKAZ PUNKTÓW]

RZESZÓW. Akcja dotyczy jedynie gospodarstw domowych.

Rzeszów

W Rzeszowie od nowego roku będzie poszerzona i droższa strefa płatnego parkowania?

RZESZÓW. Cena za pierwszą godzinę w pierwszej strefie może wzrosnąć do 3,60 zł.

Rzeszów

Dwójka mężczyzn jednego wieczoru dokonała trzech napadów na właścicieli aut

RZESZÓW. Cała akcja zaczęła się wczoraj przy ul. Ofiar Katynia około godziny 20.00.

Rzeszów

Podział mandatów sejmowych w okręgu rzeszowskim. Buczak, Szlachta, Gawlik i Wróblewska poza Sejmem?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wyniki podawane są na podstawie wyliczeń naszej redakcji.

Rzeszów

27-latek, raniony nożem na ul. Jagiellońskiej, zmarł w sobotę rano

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyniki wyborów do Sejmu RP. Jak głosowano w Rzeszowie?

RZESZÓW. Łącznie w Rzeszowie oddano 98 754 głosów.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, który uciekł z miejsca wypadku na ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. Do wypadku doszło w środę około godz. 22.40.

Reklama