Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

12 czerwca odbędzie się sesja nadzwyczajna. Temat: środowisko LGBT

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości 12 czerwca odbędzie się sesja nadzwyczajna. Będzie o poszanowaniu spokoju publicznego i ideologii LGBT, którą radni PiS uważają za „podważającą fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie”.

XIV nadzwyczajna sesja Rady Miasta odbędzie się w sprawie przyjęcia oświadczenia zawierającego stanowisko dotyczące sprzeciwu wobec organizacji w Rzeszowie tzw. marszu równości oraz promocji ideologii LGBT.

O ile pierwsza część uchwały wobec ostatnich decyzji o odwołaniu marszu przez prezydenta Rzeszowa i decyzji Sądu Okręgowego, które odrzucił postanowienie Tadeusza Ferenca, traci nieco na wartości, to jednak kwestia wpływu jaki na pozostałych obywateli mają środowiska LGBT wciąż pozostaje tematem dyskusji.
Reklama
„Rada Miasta pozostaje krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie” – czytamy w projekcie uchwały.

Co więcej, zdaniem radnych PiS ideologia środowisk LGBT uderza „we wrażliwość kulturową i uczucia religijne Polaków”, wywołuje „coraz większe oburzenie i sprzeciw społeczny” oraz może stanowić „zagrożenie porządku publicznego”.

O czym zatem będą rozmawiać radni, jeżeli marsz mimo wszystko się odbędzie, przekonamy się po 12 czerwca po godz. 16.30. Przypomnijmy również, że II Marsz Równości przejdzie ulicami Rzeszowa już 22 czerwca br. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8.

Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej.

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Rzeszów

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się czwarta edycja „Triathlon Rzeszów”. W rywalizacji weźmie udział około 700 zawodników.

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina

RZESZÓW. Rozmawiano o pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz obecności wojsk w Rzeszowie i okolicach.

Rzeszów

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 

Rzeszów

Rondo na Słocinie. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Reklama