Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

Dodano: 10.10.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Obchodom Dnia Papieskiego będzie towarzyszyć hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

11 października rozpocznie się pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II Rzeszowskim Szlakiem Świętych, które potrwa do 13 października (w godzinach od 9.00 do 18.00). Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca związane z św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował.

Szlak obejmuje rzeszowski Ratusz, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny, kościół św. J.S. Pelczara oraz rzeszowska katedra).

13 października przy katedrze będzie działać Wioska Papieska oferując różne zabawy dla dzieci i rodzin (od godz. 12.00 do 15.00). Wieczorem w katedrze i w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się nabożeństwo fatimskie nawiązujące do Dnia Papieskiego.
Reklama
Ostatnim elementem rzeszowskich obchodów Dnia Papieskiego będzie koncert Krzysztofa Kiliańskiego w Filharmonii Podkarpackiej, który odbędzie się 16 października o godz. 18.00.

Oprócz różnego rodzaju wydarzeń o charakterze religijnym czy kulturalnym zorganizowanych na terenie całej Polski, 13 października odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zebrane pieniądze przeznaczane są na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich. Także młodzież z diecezji rzeszowskiej korzysta ze wsparcia tej fundacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Reklama