Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto rozpocznie walkę z kleszczami i komarami 18 i 19 czerwca od godz. 19.00. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Informujemy, że w dniach 18 czerwca 2019 r. (od godz. 19.00) oraz 19 czerwca 2019 r. (od godz. 19.00) przeprowadzony zostanie pierwszy zabieg zwalczania komarów i kleszczy na terenach Gminy Miasto Rzeszów.

Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha (parki, zieleńce, place zabaw, obszary nad Zalewem). Zabieg zostanie wykonany przez profesjonalną firmę, przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania i oprysku gwarantujących stałe stężenie preparatu cieczy roboczej oraz jednorodne rozprowadzenie środka.
Reklama
Dezynsekcja odbędzie się przy użyciu preparatów biobójczych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki isuzu d max. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywanym oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie zaplanowanego zabiegu, opryski zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy zespół w Podkarpackiej policji. „Speed” zajmie się piratami drogowymi

RZESZÓW. Policjanci otrzymali 50-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive oraz oznakowane BMW 320i xdrive.

Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa.

Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek.

Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu.

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Reklama