Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

Dodano: 21.10.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W policyjnym areszcie zakupy zakończyli dwaj 19-letni mieszańcy Leska podejrzani o kradzież. Ujęli ich pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii handlowych i przekazali policjantom, którzy zatrzymali mężczyzn. Przy sobie mieli część skradzionej odzieży. Resztę odnaleziono w ich samochodzie. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

W ubiegłą sobotę ok. godz. 17.20, policjanci zostali zawiadomieni o ujęciu mężczyzn, podejrzanych o kradzieże sklepowe. Dwóch 19-letnich mieszkańców Leska, ujęli bezpośrednio po kradzieży, pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyzn. Okazało się, że w dwóch sklepach na terenie galerii ukradli i usiłowali ukraść odzież o wartości niemal 2,5 tys. złotych. Część odzieży mężczyźni mieli przy sobie, resztę znaleziono podczas przeszukania ich samochodu. W aucie znaleziono jeszcze ubrania pochodzące z trzeciego sklepu. Ich cena nie przekraczała jednak wartości wykroczenia.
Reklama
Natomiast podczas przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie zapakowane w woreczki foliowe narkotyki. Jeden z mężczyzn próbował także ukryć niewielką ilość narkotyków w bluzie w jednym ze sklepów. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana.

19-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału policjanci z komisariatu w śródmieściu przedstawili im zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Mężczyzna, który przyznał się do posiadania niedozwolonych środków odurzających usłyszał dodatkowy zarzut. Obydwaj przyznali się winy.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

Rzeszów

Fernando Gaviria wygrał trzeci etap Tour de Pologne

RZESZÓW. Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates) wygrał trzeci etap 78. Tour de Pologne, prowadzący z Sanoka do Rzeszowa. L

Rzeszów

W sobotę na Podpromiu zlot samochodowy w szczytnym celu

RZESZÓW. Podczas imprezy zbierane będą datki na pomoc dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem akcji jest Rada Młodzieży Rzeszowa.

Rzeszów

Awantura na lotnisku w Jasionce. 40-latek palił papierosa blisko tankowanego samolotu

RZESZÓW/JASIONKA: Strażnicy Graniczni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który palił papierosa na płycie lotniska, w pobliżu tankowanego samolotu, a następnie znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. 40-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Tour de Pologne. W środę utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Część ulic zostanie zamknięta. Kilkadziesiąt linii MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

W niedzielę przed Urzędem Wojewódzkim stanie mobilny punkt szczepień

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, przy ul. Grunwaldzkiej 15, przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, po raz kolejny stanie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Reklama