Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

Dodano: 21.10.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W policyjnym areszcie zakupy zakończyli dwaj 19-letni mieszańcy Leska podejrzani o kradzież. Ujęli ich pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii handlowych i przekazali policjantom, którzy zatrzymali mężczyzn. Przy sobie mieli część skradzionej odzieży. Resztę odnaleziono w ich samochodzie. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

W ubiegłą sobotę ok. godz. 17.20, policjanci zostali zawiadomieni o ujęciu mężczyzn, podejrzanych o kradzieże sklepowe. Dwóch 19-letnich mieszkańców Leska, ujęli bezpośrednio po kradzieży, pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyzn. Okazało się, że w dwóch sklepach na terenie galerii ukradli i usiłowali ukraść odzież o wartości niemal 2,5 tys. złotych. Część odzieży mężczyźni mieli przy sobie, resztę znaleziono podczas przeszukania ich samochodu. W aucie znaleziono jeszcze ubrania pochodzące z trzeciego sklepu. Ich cena nie przekraczała jednak wartości wykroczenia.
Reklama
Natomiast podczas przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie zapakowane w woreczki foliowe narkotyki. Jeden z mężczyzn próbował także ukryć niewielką ilość narkotyków w bluzie w jednym ze sklepów. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana.

19-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału policjanci z komisariatu w śródmieściu przedstawili im zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Mężczyzna, który przyznał się do posiadania niedozwolonych środków odurzających usłyszał dodatkowy zarzut. Obydwaj przyznali się winy.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Reklama